O Škole paměti

Škola paměti přináší kurzy pro každého, kdo chce zlepšit svou paměť a využít její kapacity v mnohem větším rozsahu než doposud. Tento ojedinělý projekt přináší kurzy trénování paměti od roku 2009.

Jakub Pok

Lektorem a zároveň zakladatelem Školy paměti je Jakub Pok, který se tréninkem paměti zabývá již více než čtrnáct let. Kurzy Školy paměti probíhají o víkendu v centru Prahy jen několik kroků od Karlova mostu. Aktuální termíny a další informace o kurzech naleznete zde.

Ve Škole paměti klademe důraz na individuální přístup a praktický trénink naučených technik. Smyslem základních kurzů je naučit zábavnou formou účastníky kurzu, jak si lépe zapamatovat prakticky cokoli. Můžete odhodit diář, vypnout připomínky v mobilu. S pomocí Školy paměti pro Vás již zapamatování pinů, hesel, čísla účtu, jmen, či historických dat nebude představovat nejmenší problém.

Co Vás naučíme?

Hlavním přínosem kurzů Školy paměti je osvojení základních paměťových technik, které lze využít v každodenním životě k zapamatování si až neuvěřitelného množství informací. Jejich používání zlepšuje nejen Vaši paměť, ale také ostatní mentální schopnosti. V průběhu kurzu se zároveň naučíte rozvíjet svou fantazii, vizualizaci, logiku, emoce a další schopnosti.

Paměťové techniky jsou výborným pomocníkem při studiu cizích jazyků, Škola paměti proto přináší i specializované kurzy zaměřené na studium cizích jazyků. S využitím naučených postupů bude váš pokrok při studiu cizího jazyka až třikrát rychlejší.

Skripta Základního kurzu Školy paměti

Účastníci se také naučí, jak svou paměť trénovat. Ve Škole paměti jsme přesvědčeni, a výzkumy to jednoznačně potvrzují, že pravidelným tréninkem paměti předcházíme problémům s pamětí, které nás mohou postihnout nejen v pokročilém věku. Mnozí z nás se domnívají, že trénink paměti je něco časové náročného, přitom se ale většinou jedná o zábavné hry s pamětí, které nezaberou více než několik málo minut. Nyní můžete dokonce využít náš nový portál www.trenujpamet.cz , kde je možné všechny techniky zdarma trénovat.

Považujeme dobrou paměť za základ úspěchu – dobrá paměť nám pomáhá zvládat každodenní povinnosti, nejen v profesním životě. Pravidelným tréninkem již po několika dnech poznáte, jak málo stačí, abyste si byli jistější jak Vaší pamětí, tak i sami s sebou. Tuto změnu pocítíte nejen Vy, ale i Vaše okolí.

Škola paměti v médiích

Host Lucie Výborné

Host Lucie Výborné
Český rozhlas Radiožurnál5. prosince 2022

Jak si zapamatovat věci, které jsme si nemohli zapsat? Co zapomínáme nejvíc? A jde vždy o paměť, nebo se prostě nesoustředíme? Nejen na to se ptá Lucie Výborná hosta Jakuba Poka, trenéra a zakladatele Školy paměti.


Show Jana Krause

Show Jana Krause
TV Prima22. května 2011

Podívejte se, jak si Jan Kraus asocioval chleba s palcem u nohy a pomocí techniky Školy paměti si zapamatoval celý nákupní seznam.


Host Radiožurnálu

Host Radiožurnálu
ČR Radiožurnál9. května 2014

Jak si zapamatovat slovíčka? Mají lepší paměť muži, nebo ženy? Jak zvládnout přípravu na maturitu? Nejen na tyto otázky se ptala Patricie Strouhalová trenéra paměti Jakuba Poka. Poslechněte si záznam.


Zázraky přírody

Zázraky přírody
Česká televize1. února 2014

Je možné si uložit 108 náhodně zvolených binárních čísel? Podívejte se, jak to šlo lektorovi Školy paměti v pořadu Zázraky přírody odvysílaném v sobotu 1. února 2014 na ČT1.


Dobré ráno

Dobré ráno
Česká televize29. února 2016

Celé ráno se na České televizi v pořadu Dobré ráno snídalo s Jakubem Pokem a trénováním paměti.


DVTV

DVTV
DVTV18. června 2016

Lidé se neumějí koncentrovat, pořád je od učení něco odvádí, často se omezují sami, říká lektor Školy paměti Jakub Pok v rozhovoru pro DVTV.


Nejchytřejší čech

Nejchytřejší čech
Česká televize26. dubna 2014

Zapamatuje si trenér paměti Jakub Pok balíček 52 karet v přesném pořadí? Podívejte se na krátké video z pořadu České televize Nejchytřejší Čech z 26. dubna 2014.


Téma

Téma
časopis Téma12. května 2016

Jak s pamětí souvisí to, jak moc se hýbeme a kolik času prospíme? A kdy se lidský mozek dokáže nejlépe koncentrovat? Dozvíte se v rozhovoru s Jakubem Pokem pro časopis Téma.


Paměťové cesty

Paměťové cesty
Česká televize29. října 2013

Proč viděla moderátorka pořadu Sama doma ve skleničce kozy? Jak může vypadat taková paměťová cesta ve studiu? Vytváření paměťových cest pro uložení informací může být zábava, podívejte se na krátké video!


Časopis Týden

Časopis Týden
Týden4. září 2017

„Lidská paměť je fenomenální, bohužel ji ale necháváme zahálet,“ říká Jakub Pok, specialista na trénink paměti a autor knihy Jak se naučit 100 slovíček za hodinu. Proč spoustu věcí zapomínáme? A jak si paměť vylepšit?


Magazín Právo

Magazín Právo
Magazín Právo16. listopadu 2012

Zkuste si za devadesát vteřin zapamatovat přesné pořadí dvaapadesáti kanastových karet. Nemožné? Paměťoví mistři to dokážou. Jsou geniální?


Rádio Impuls

Rádio Impuls
Rádio Impuls26. září 2016

V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou prozradil Jakub Pok některé ze způsobů jak zefektivnit učení nebo odpověděl na otázku, proč má tolik lidí problémy s pamětí.


Reflex

Reflex
časopis Reflex3. března 2016

Redaktorka Reflexu se vydala na kurz Školy paměti. Jak na „paměťové nalejvárně“ dopadla? Přečtěte si v článku časopisu Reflex.


Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %