O lektorovi

Lektor a zakladatel Školy paměti Jakub Pok je absolventem Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Kromě mezinárodních a humanitních studií úspěšně zakončil studia práv.

Jakub Pok, lektor a ředitel Školy paměti

Jakub Pok

lektor, zakladatel Školy paměti

Lektor a zakladatel Školy paměti Jakub Pok je absolventem Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Kromě mezinárodních a humanitních studií úspěšně zakončil studia práv. Technikami na zlepšování paměti se Jakub Pok zabývá více než dvacet let. Účastnil se několika paměťových soutěží včetně Prague Open Memory Cup 2003.

V roce 2010 založil Školu paměti a postupně se stal nejznámějším trenérem paměti v České republice. Jako lektor Školy paměti proškolil již tisíce účastníků na veřejných kurzech a firemních školení. Škola paměti Jakuba Poka se také snaží s paměťovými technikami co nejvíce seznamovat veřejnost v České republice i na Slovensku.

Jakub byl také hostem v televizních pořadech Show Jana Krause , Zázraky přírody , Nejchytřejší Čech , DVTV , Dobré ráno , Sama doma  nebo v rozhlasových pořadech jako je například Host Radiožurnálu , v pořadech   Českého rozhlasu plus , Českého rozhlasu Brno , Rádia Impuls . Články o Jakubovi a Škole paměti vyšly v časopisech Reflex , Téma , Psychologie Dnes , Instinkt , Marianne , Moje zdraví , MF Dnes , Lidovky.cz a v desítkách dalších. 

Jakub Pok stojí rovněž za vznikem unikátní online aplikace 2000 SLOVÍČEK, která svým uživatelům umožňuje několikanásobně zrychlit učení cizích jazyků. Velké oblibě se těší také jeho projekt TrénujPaměť.cz - jediný portál v České republice, kde si může každý zdarma vyzkoušet a trénovat paměťové techniky. Nakladatelství Grada vydalo knihu Jakuba Poka Jak se naučit 100 slovíček za hodinu. Kromě toho je také autorem e-booku Dobrá paměť - základ úspěchu.

„O paměťových technikách jsem se dozvěděl z německé literatury při svém studiu na gymnáziu v Berlíně. Později, s přibývajícími informacemi, ve mně zájem o paměťové techniky stále sílil. Během půlročního tréninku jsem dosáhl překvapujících výsledků a přiblížil se v některých disciplínách k českému národnímu rekordu na paměťové olympiádě. Zapamatoval jsem si 52 kanastových karet v přesném pořadí do 2 minut, ale zajímalo mě hlavně praktické použití technik. Poté jsem paměťové techniky začal využívat u zkoušek na vysoké škole, při studiu jazyků a vymýšlel jsem různé hry plné fantazie k tréninku paměti. Velmi zábavné, doporučuji! Řadu let jsem využíval naučených technik také při výuce cizích jazyků ve školách a ve firmách.

Paměťové techniky jsou velmi dobře pochopitelné a fungují u každého bez rozdílu věku. Chce to jen být otevřený novým metodám, nikdo nás totiž nikdy neučil, jak se máme správně učit. Pochybnosti rychle mizí a lidé odcházejí ze školení nadšeni. Když se pak pravidelně věnují krátkému tréninku, výsledky jsou ohromující!"

Jakub Pok, zakladatel a lektor Školy paměti

Jakub Pok v médiích

Host Lucie Výborné

Host Lucie Výborné
Český rozhlas Radiožurnál5. prosince 2022

Jak si zapamatovat věci, které jsme si nemohli zapsat? Co zapomínáme nejvíc? A jde vždy o paměť, nebo se prostě nesoustředíme? Nejen na to se ptá Lucie Výborná hosta Jakuba Poka, trenéra a zakladatele Školy paměti.


Show Jana Krause

Show Jana Krause
TV Prima22. května 2011

Podívejte se, jak si Jan Kraus asocioval chleba s palcem u nohy a pomocí techniky Školy paměti si zapamatoval celý nákupní seznam.


Host Radiožurnálu

Host Radiožurnálu
ČR Radiožurnál9. května 2014

Jak si zapamatovat slovíčka? Mají lepší paměť muži, nebo ženy? Jak zvládnout přípravu na maturitu? Nejen na tyto otázky se ptala Patricie Strouhalová trenéra paměti Jakuba Poka. Poslechněte si záznam.


Zázraky přírody

Zázraky přírody
Česká televize1. února 2014

Je možné si uložit 108 náhodně zvolených binárních čísel? Podívejte se, jak to šlo lektorovi Školy paměti v pořadu Zázraky přírody odvysílaném v sobotu 1. února 2014 na ČT1.


Dobré ráno

Dobré ráno
Česká televize29. února 2016

Celé ráno se na České televizi v pořadu Dobré ráno snídalo s Jakubem Pokem a trénováním paměti.


DVTV

DVTV
DVTV18. června 2016

Lidé se neumějí koncentrovat, pořád je od učení něco odvádí, často se omezují sami, říká lektor Školy paměti Jakub Pok v rozhovoru pro DVTV.


Nejchytřejší čech

Nejchytřejší čech
Česká televize26. dubna 2014

Zapamatuje si trenér paměti Jakub Pok balíček 52 karet v přesném pořadí? Podívejte se na krátké video z pořadu České televize Nejchytřejší Čech z 26. dubna 2014.


Téma

Téma
časopis Téma12. května 2016

Jak s pamětí souvisí to, jak moc se hýbeme a kolik času prospíme? A kdy se lidský mozek dokáže nejlépe koncentrovat? Dozvíte se v rozhovoru s Jakubem Pokem pro časopis Téma.


Paměťové cesty

Paměťové cesty
Česká televize29. října 2013

Proč viděla moderátorka pořadu Sama doma ve skleničce kozy? Jak může vypadat taková paměťová cesta ve studiu? Vytváření paměťových cest pro uložení informací může být zábava, podívejte se na krátké video!


Časopis Týden

Časopis Týden
Týden4. září 2017

„Lidská paměť je fenomenální, bohužel ji ale necháváme zahálet,“ říká Jakub Pok, specialista na trénink paměti a autor knihy Jak se naučit 100 slovíček za hodinu. Proč spoustu věcí zapomínáme? A jak si paměť vylepšit?


Magazín Právo

Magazín Právo
Magazín Právo16. listopadu 2012

Zkuste si za devadesát vteřin zapamatovat přesné pořadí dvaapadesáti kanastových karet. Nemožné? Paměťoví mistři to dokážou. Jsou geniální?


Rádio Impuls

Rádio Impuls
Rádio Impuls26. září 2016

V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou prozradil Jakub Pok některé ze způsobů jak zefektivnit učení nebo odpověděl na otázku, proč má tolik lidí problémy s pamětí.


Reflex

Reflex
časopis Reflex3. března 2016

Redaktorka Reflexu se vydala na kurz Školy paměti. Jak na „paměťové nalejvárně“ dopadla? Přečtěte si v článku časopisu Reflex.


Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %