Kdo na mě FLUsnul CHŘIPKU aneb konverzujeme o zdraví anglicky!

Autor: Škola paměti Publikováno 24.10.2017

Kdo na mě FLUsnul CHŘIPKU aneb konverzujeme o zdraví anglicky!

Máme tu podzim a bohužel také období, kdy snad každého z nás dostihne chřipka, angína nebo alespoň menší nachlazení. Proč si třeba pomocí dnešního článku neprosvištět pár anglických slovíček z oblasti zdraví?

Vybrali jsme je z naší nové knížky Jak se naučit 100 slovíček za hodinu, kde najdete hned 250 slovíček v příbězích. A proč v příbězích? Protože u nás ve Škole paměti se slovíčka neučíme biflováním, ale pomocí paměťové metody slovíček v příbězích. Využíváme tak přirozené lidské schopnosti si věci představovat a asociovat a také toho, že paměť mnohem lépe reaguje na fantazijní obrazy. O technice už jsme se v našich článcích zmiňovali, pojďme rovnou na to!

Začneme zvolna jednoduchým příběhem. Anglicky CHŘIPKA se řekne FLU [FLŮ]. Tady je to snadné - zkuste si představit, jak jedete tramvají, kde mají úplně všichni CHŘIPKU a někdo ji na vás FLUsne ☺

COUGH [KOF] je anglicky KAŠEL nebo KAŠLAT. Zkuste si vybavit klasickou situaci, sedíte v divadle, zrovna je ticho a divák vedle vás má záchvat KAŠLE, tak mu dáte na zapití KOFolu.

Pokud jste nemocní, budete si muset vzít nějaký PRÁŠEK - anglicky PILL [PIL]. Můžete si představit starou babičku, jak si každý den po ránu půlí PRÁŠKY motorovou PILou.

A na závěr si dáme jedno komplikovanější slovíčko, abyste si nemysleli, že technika je použitelná jen na jednoduchá slovíčka. Když ale jen trošku potrénujete, půjde to hned lépe. Asi každému, kdo s technikou začíná, se zpočátku zdá, že ve složitějších slovech nemůže nic najít. Ale s každým použitím techniky to jde lépe a lépe. Člověk si metodu osahá a začne ho napadat mnohem více variant.

CONTAGIOUS [KONTEJDŽES] znamená NAKAŽLIVÝ. Můžete si představit, že neštovice jsou velmi NAKAŽLIVÉ, proto všechny nakažené děti nacpali do KONTEJneru a dali jim tam uS.  

Tady není jednoduchá transformace slovíčka, ale uvidíte, že jakmile si spolu všechna slovíčka ještě zopakujeme, budete mít i tohle v paměti. U metody je také naprosto zásadní - a to je na ní právě skvělé, že příběhy postupně odchází a vám zbyde v paměti již „jen“ samotné slovíčko.

Zkuste si teď odpovědět na následující otázky, příběhy si tak ještě lépe ukotvíte a slovíčko si zapamatujete.

Co udělá někdo v tramvaji, kde mají všichni CHŘIPKU?
FLUsnou ji na vás. FLU [FLŮ] = CHŘIPKA

Co dáte v divadle na zapití divákovi, který má záchvat KAŠLE?
KOFolu. COUGH [KOF] = KAŠEL

Čím si babička po ránu půlí PRÁŠKY?
PILou. PILL = PRÁŠEK, PILULKA

Do čeho nacpali všechny děti s NAKAŽLIVÝMI neštovicemi a co jim tam dávali k pití?
Do KONTEJneru a dávali jim uS. CONTAGIOUS [KONTEJDŽES] = NAKAŽLIVÝ

Podobných slovíček s příběhy najdete v naší knížce více jak 250, seřazených podle jedenácti nejběžnějších konverzačních témat. Slovíčka se naučíte rychle, trvale a ještě se u toho pobavíte u příběhů a ilustrací. A pak že se nedá naučit 100 slovíček za hodinu!

Pokud knížku ještě nemáte, můžete si ji pořídit ve všech knihkupectvích nebo objednat online. A pokud by to někomu nestačilo, máme tu samozřejmě také aplikaci 2000SLOVÍČEK, kde najdete anglických slovíček již téměř dva tisíce. Kromě toho aplikace za vás hlídá i správné opakování, takže jde učení jazyků jako po másle!

Mějte se krásně a přejeme, ať na vás v tramvaji nikdo neFLUsne CHŘIPKU ☺

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno *
Váš komentář *

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %