Němčina v příbězích je tu!

Autor: Škola paměti Publikováno 28.3.2018 10 komentářů

Němčina v příbězích je tu!

Možná se vám němčina nelíbí a zdá se vám těžká. Zkuste se dnes s námi naučit několik německých slovíček a třeba svůj názor změníte.

Německá slovíčka nejsou jednoduchá. Do toho obávané německé členy. Učení němčiny zkrátka není příliš populární. Do naší aplikace 2000 SLOVÍČEK jsme přidali německá slovíčka z jazykové učebnice Sprechen Sie Deutsch a věříme, že vás bude němčina konečně bavit! V dnešním článku se také podíváme tak trochu pod pokličku přidávání slovíček do aplikace 2000 SLOVÍČEK. Řekli byste, že kvůli dosažení co nejlepší kvality příběhů ke slovíčkům, jsme schopni se s kolegy téměř poprat? ☺

Cizí slovíčka se ve Škole paměti neučíme biflováním, ale pomocí paměťové techniky - metody slovíček v příbězích. Vědecké výzkumy nám dávají zapravdu - lidský mozek si mnohem lépe pamatuje zajímavé a fantazijní obrazy než obyčejná slova. Metoda slovíček v příbězích je naprosto univerzální a dá se s ní naučit jakýkoli cizí jazyk. Zatímco anglická slovíčka jsou všude kolem nás - ve filmech, v písničkách nebo třeba návodech, s němčinou už je to horší. Většina německých slovíček je pro nás naprosto nová a neznámá, a je tedy jednoznačně lepší se opřít o vyzkoušenou metodu, která funguje každému!

Vám, kteří metodu slovíček v příbězích ještě neznáte, to názorně předvedeme na několika příkladech. Pojďme se na ně rovnou vrhnout. Německá slovíčka se u nás můžete učit podle témat a techniku si tedy vyzkoušíme na vybraných německých slovíčkách z tématu zdraví. Příběh ke každému slovíčku si vždy co nejživěji představte. Ideálně po přečtení každého příběhu zavřete oči a promítněte si ho před sebou jako by to byl film.

der BESUCH [bezůch] - NÁVŠTĚVA

Jdete na NÁVŠTĚVU do nemocnice a všichni pacienti jsou tam BEZ UCHa.

der MAGEN [mágn] - ŽALUDEK 

Při operaci ŽALUDKU pacientovi vyndají z žaludku celé MAGNum (nanuk).

Jak vám to šlo? Představovali jste si všechny příběhy opravdu živě? Tak zkusíme ještě další dvě slovíčka. Možná následující slovíčka už znáte, ale nejste si jisti, kdy které použít. S naší technikou se vám již plést nebudou.

LEGEN [légn] - POLOŽIT 

Léčitel POLOŽIL ruce na vaše břicho a vám překvapením spadly LEGíNy.

LIEGEN [lígn] - LEŽET 

Hloupý Honza LEŽÍ na peci celou dobu na vanci a ráno z toho má přeleželé GENitálie.

A teď si ověřte, jestli jste si všechny příběhy zapamatovali. Když si odpovíte na následující otázky, uděláte vlastně první opakování, které by mělo následovat bezprostředně po naučení.

Jdete na NÁVŠTĚVU do nemocnice a pacienti jsou tam jací?

Jakého nanuka vyndají pacientovi při operaci z ŽALUDKU?

Co vám překvapením spadlo, když léčitel POLOŽIL ruce na vaše břicho? 

Na čem celou dobu LEŽÍ hloupý Honza na peci a co z toho má ráno přeleželé? 

Pokud si nově naučená německá slovíčka zopakujete ještě zítra, dále ideálně za tři dny a případně ještě za týden, budete je mít v dlouhodobé paměti. Lidé neopakují a slovíčka se jen pořád dokola učí. Přitom efektivní opakování zabere u 10 slovíček přibližně 1 minutu. Zkrátka si jen rychle zopakujete příběhy ke slovíčkům. Němčina a její slovní zásoba pak pro vás nemusí být noční můrou! Samozřejmě německá slovíčka najdete v aplikaci se členy, na které máme také tajnou vychytávku 

Do naší aplikace jsme přidali slovíčka v příbězích z učebnice Sprechen Sie Deutsch a Německy s úsměvem. To už je velmi slušná slovní zásoba. Základní německá slovíčka tak budete umět, jak když bičem mrská. Slovíčka z dalších učebnic a témat budeme samozřejmě dál doplňovat. A jak takové přidávání slovíček do aplikace vypadá? No, je to mravenčí práce ☺ Nejprve si připravíme samotná slovíčka a pak nastává proces hledání klíčových slov a vytváření nejlepších příběhů. Někdy se u příběhů ve Škole paměti hodně nasmějeme, a někdy jsou zdrojem téměř bratrovražedných bojů, když se dohadujeme, čí příběh je lepší ☺.

Možná bychom si s tím nemuseli tolik lámat hlavu a vytvářet příběhy jako na běžícím pásu, ale víme, že je třeba si s příběhy dát práci. Důležité není jen najít správná klíčová slova, ale i vhodnou lokalizaci, která je důležitá z toho důvodu, abyste si na slovíčko poté dobře vzpomněli. Například u slovesa ležet to může být právě představa líného Honzy, který leží na peci. Naopak u slovíčka položit si můžete představit léčitele, který na vás položí ruku nebo tašku, kterou položíte na zem.

Zároveň, když je v příběhu několik slov, není dobré je jen tak pospojovat bez ladu a skladu, ale co nejlépe je vzájemně propojit. Nekvalitně vytvořené příběhy by vám k lepšímu uložení slovíček do paměti moc nepomohly, proto u nás každé jednotlivé slovíčko projde pod rukama našeho experta na paměťové techniky Jakuba Poka. Následně vždy pečlivě zvažujeme, který příběh je metodicky nejlepší. U některých slovíček jsme vybírali i z osmi různých příběhů. Jak to třeba vypadalo?

HUSTEN [hustn] - KAŠLAT

  • Pacient hrozně KAŠLE až vykašle HUSTý hlen, kde je malá TENisová raketa.
  • Tento kuřák má tak silný KAŠEL, že mu kolegové v práci narvali do pusy HUSu a aby nemohla vylézt, svázali ji toaletním papírem TENto.
  • Pacient KAŠLE a mezi kašlem ze sebe dostane jen: "HOUSTONE (čti HjŮSTNe) máme problém".

Tak jakýpak příběh jsme si nakonec vybrali? To se dozvíte v naší aplikaci 2000 SLOVÍČEK, se kterou vás učení německého jazyka začne bavit!

Přidejte svůj komentář10

Vaše jméno *
Váš komentář *

#6 | Reagovat jajal99 neděle 5. února 2023 ve 14:24

Bandar Slot Lengkap Dan Seru Online

<a href="https://jajal99.info/">"JAJAL99"</a>


#5 | Reagovat julian sobota 28. ledna 2023 v 10:04

official and trusted online slots. so much fun

https://melodi88.pro/


#4 | Reagovat Yozo čtvrtek 5. prosince 2019 v 16:43

Dobry den, funguje Vase aplikace i v OS Linux?
Yozo


Škola paměti čtvrtek 5. prosince 2019 v 17:27

Pěkný den, Yozo, děkujeme za Vaši zprávu. Aplikace 2000 SLOVÍČEK je webovou aplikací, spustíte ji tedy i v operačním systému Linux. Zároveň je k dispozici také mobilní verze pro Android a iOS. Na následujícím odkaze si můžete vyzkoušet ukázkovou verzi zdarma: https://www.2000slovicek.cz/vytvorit-ucet. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás prosím kontaktujte na: info@2000slovicek.cz. Krásný den.


#3 | Reagovat Simona K. středa 28. března 2018 ve 13:24

Němčinu moc nemusím a je pravda, že slovíčka v tomhle článku si pamatuju dobře :D Uvažuji o koupi. Ještě bych velmi ocenila angličtinu. Uvažujete o vytvoření nějakého anglického produktu prosím?


Škola paměti středa 28. března 2018 ve 13:35

Dobrý den Simono,
děkujeme za zprávu, lidé často nemohou zprvu uvěřit, že metoda funguje, ale ona funguje velmi dobře :-) Máme to již ověřené na tisících účastníků kurzů Školy paměti a uživatelých aplikace 2000SLOVÍČEK. Co se týče angličtiny, v aplikaci 2000SLOVÍČEK ji samozřejmě najdete také. Obsahuje dva tisíce anglických slovíček podle témat například i včetně seznamu nejpoužívanějších frázových sloves. Další anglická slovíčka a řazení podle nejběžnějších učebnic budeme dál přidávat, takže z angličtiny toho v aplikaci najdete hodně. Brzy přidáme i španělštinu a když si aplikaci zakoupíte, máte již garantovaný přístup ke všem jazykům a slovíčkům, které budeme do budoucna přidávat a to se vyplatí :-)


#2 | Reagovat Bruno_CZ středa 28. března 2018 v 11:20

Tohle je velmi užitečné, ale nezapomněli jste na členy podstatných jmen? V příbězích je nevidím :-/


Škola paměti středa 28. března 2018 ve 13:49

Zdravíme Vás Bruno,
děkujeme za komentář, v aplikaci členy samozřejmě máme a brzy přidáme i jejich barevné odlišení. Na členy samozřejmě existuje takový malý "paměťový trik". Vytvoříte si pro každý člen určitý symbol a v případě, že je člen jinak než je tomu v češtině, si daný můžete zakomponovat do příběhu. Pak už se v členu nemůžete splést. Vysvětlujeme vše v aplikaci, ale v článku jsme tím čtenáře nechtěli tentokráte zatěžovat. Přeci je, pro čtenáře, kteří nemají s technikou zkušenosti, by to bylo hodně informací najednou. Ať to jde, pěkný den!


#1 | Reagovat Lukáš Job středa 28. března 2018 v 11:07

Zvažujete i audioknihu? Strávím poměrně dost času v autě a tato varianty by eliminovala mé "ztrátové" časy.


Škola paměti středa 28. března 2018 ve 13:55

Dobrý den Lukáši,
děkujeme za tip :-) Audioknihu zatím neplánujeme, přinejmenším pokud bychom ji měli udělat z naší aplikace 2000SLOVÍČEK. Ta obsahujete tolik funkcí včetně prozkušování, vkládání vlastních slovíček nebo efektivního opakování, které vám chodí na e-mail, že by to do podoby audioknihy nešlo úplně přenést. Každopádně v září jsme v nakladatelství Grada vydali knihu Jak se naučit 100 slovíček za hodinu, tam už by varianta audioknihy mohla být realizovatelná. Zkusíme se s nimi domluvit! :-) Mějte se krásně, Škola paměti


Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %