Reference

Kde všude jste o nás mohli slyšet nebo číst?

Host Lucie Výborné

Host Lucie Výborné
Český rozhlas Radiožurnál5. prosince 2022

Jak si zapamatovat věci, které jsme si nemohli zapsat? Co zapomínáme nejvíc? A jde vždy o paměť, nebo se prostě nesoustředíme? Nejen na to se ptá Lucie Výborná hosta Jakuba Poka, trenéra a zakladatele Školy paměti.


Show Jana Krause

Show Jana Krause
TV Prima22. května 2011

Podívejte se, jak si Jan Kraus asocioval chleba s palcem u nohy a pomocí techniky Školy paměti si zapamatoval celý nákupní seznam.


Host Radiožurnálu

Host Radiožurnálu
ČR Radiožurnál9. května 2014

Jak si zapamatovat slovíčka? Mají lepší paměť muži, nebo ženy? Jak zvládnout přípravu na maturitu? Nejen na tyto otázky se ptala Patricie Strouhalová trenéra paměti Jakuba Poka. Poslechněte si záznam.


Zázraky přírody

Zázraky přírody
Česká televize1. února 2014

Je možné si uložit 108 náhodně zvolených binárních čísel? Podívejte se, jak to šlo lektorovi Školy paměti v pořadu Zázraky přírody odvysílaném v sobotu 1. února 2014 na ČT1.


Dobré ráno

Dobré ráno
Česká televize29. února 2016

Celé ráno se na České televizi v pořadu Dobré ráno snídalo s Jakubem Pokem a trénováním paměti.


DVTV

DVTV
DVTV18. června 2016

Lidé se neumějí koncentrovat, pořád je od učení něco odvádí, často se omezují sami, říká lektor Školy paměti Jakub Pok v rozhovoru pro DVTV.


Nejchytřejší čech

Nejchytřejší čech
Česká televize26. dubna 2014

Zapamatuje si trenér paměti Jakub Pok balíček 52 karet v přesném pořadí? Podívejte se na krátké video z pořadu České televize Nejchytřejší Čech z 26. dubna 2014.


Téma

Téma
časopis Téma12. května 2016

Jak s pamětí souvisí to, jak moc se hýbeme a kolik času prospíme? A kdy se lidský mozek dokáže nejlépe koncentrovat? Dozvíte se v rozhovoru s Jakubem Pokem pro časopis Téma.


Paměťové cesty

Paměťové cesty
Česká televize29. října 2013

Proč viděla moderátorka pořadu Sama doma ve skleničce kozy? Jak může vypadat taková paměťová cesta ve studiu? Vytváření paměťových cest pro uložení informací může být zábava, podívejte se na krátké video!


Časopis Týden

Časopis Týden
Týden4. září 2017

„Lidská paměť je fenomenální, bohužel ji ale necháváme zahálet,“ říká Jakub Pok, specialista na trénink paměti a autor knihy Jak se naučit 100 slovíček za hodinu. Proč spoustu věcí zapomínáme? A jak si paměť vylepšit?


Magazín Právo

Magazín Právo
Magazín Právo16. listopadu 2012

Zkuste si za devadesát vteřin zapamatovat přesné pořadí dvaapadesáti kanastových karet. Nemožné? Paměťoví mistři to dokážou. Jsou geniální?


Rádio Impuls

Rádio Impuls
Rádio Impuls26. září 2016

V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou prozradil Jakub Pok některé ze způsobů jak zefektivnit učení nebo odpověděl na otázku, proč má tolik lidí problémy s pamětí.


Reflex

Reflex
časopis Reflex3. března 2016

Redaktorka Reflexu se vydala na kurz Školy paměti. Jak na „paměťové nalejvárně“ dopadla? Přečtěte si v článku časopisu Reflex.


Stream.cz

Stream.cz
Stream.cz29. listopadu 2015

Nikdo vás nikdy neučil, jak se učit? Trenér paměti Jakub Pok vám ukáže techniky, pomocí kterých si můžete zapamatovat prakticky cokoliv.


Zapomínáte? Odložte tužku a papír, říká Jakub Pok

Zapomínáte? Odložte tužku a papír, říká Jakub Pok
Štrunc10. července 2018

Zahoďte papír a tužku, tvořte si příběhy se slovíčky a používejte obrazy – všichni máme předpoklady pro výrazné zlepšení paměti.


Jak si zlepšit paměť a jak funguje lidský mozek?

Jak si zlepšit paměť a jak funguje lidský mozek?
Mladý podnikatel27. března 2018

Rozhovor o tom, jak si zapamatovat více informací, jak si více pamatovat, jaké techniky můžete využít, jak funguje lidský mozek a jak naši paměť ovlivňují technologie.


Zlepšení paměti vám změní život

Zlepšení paměti vám změní život
Právo26. října 2018

Zajímá vás, co vše je možné si s paměťovými technikami zapamatovat a jak vám mohou změnit život? Přečtěte si následující článek.


Rozhovor pro Pražský Deník

Rozhovor pro Pražský Deník
Pražský Deník24. října 2014

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Pokem a dozvíte se nejen, jak vyzrát na paměť, ale také jak se k paměťovým technikám dostal nebo kdo k němu chodí na kurzy trénování paměti.


Pražení

Pražení
TV Metropol15. března 2012

Víte, že seznam věcí, které musíte zařídit před dovolenou, se dá zapamatovat úplně jednoduše a ještě zábavně? Lektor Školy paměti Jakub Pok Vám řekne jak to v 206. dílu pořadu Pražení.


Český rozhlas Brno

Český rozhlas Brno
Český rozhlas27. února 2015

Zajímá vás, co přivedlo Jakuba Poka k metodám trénování paměti? Chcete se naučit jednoduché techniky zapamatování si? Poslechněte si povedený rozhovor v pořadu Apetýt na Českém rozhlase Brno.


Jakub Pok v pořadu Gejzír

Jakub Pok v pořadu Gejzír
Česká televize29. října 2014

Ze života našeho trenéra paměti Jakuba Poka - zajímá vás, jak trénuje techniku na zapamatování obličejů v kavárnách, jaké jsou jeho rekordy a co rád dělá ve volném čase?


Mozek a stárnutí

Mozek a stárnutí
Česká televize2. dubna 2014

Může za zhoršující se paměť věk? Větší roli hraje naše aktivita. Pokud mozek trénujeme a pracujeme na sobě, můžeme mít stejné výsledky jako zamlada!


Jména a obličeje

Jména a obličeje
Česká televize30. září 2013

Proč si nepamatujeme jména? Co děláme při představování špatně? Zpomalte, dobře poslouchejte, pozorujte a použijte geniální techniku, kterou Vám představí Jakub Pok v pořadu Sama doma.


Instinkt

Instinkt
Instinkt21. dubna 2011

Redaktor Instinktu Tomáš Čechtický v článku Tajemství dokonalé paměti ukáže, jak si pomocí paměťové techniky zapamatovat americké státy nebo třeba pronést spatra pohřební řeč.


Mít hlavu na jména

Mít hlavu na jména
Instinkt4. června 2014

Na jeho vysokém čele se projíždí BŮH v saních tažených SOBY, kteří mají na kopýtkách BOTKY. Tak zní imaginativní obraz jména premiéra Bohuslava Sobotky...


Zlepšení paměti vám změní život

Zlepšení paměti vám změní život
Instinkt7. prosince 2017

Desítky nových cizojazyčných pojmů za hodinu uložených trvale do paměti. Revoluční metoda učení slovíček v příbězích sází na asociace a fantazii.


Seriál Nová Škola paměti

Seriál Nová Škola paměti
MF DNES30. května 2015

Škola paměti se exklusivně pro Mladou frontu podílí na přípravě seriálu "Nová škola paměti". Zajímavé úlohy a rady, jak svůj mozek udržovat v kondici a (za)pamatovat si co nejvíce.


Moje zdraví

Moje zdraví
Moje zdraví5. října 2015

O tom, že nejvýkonnější software máme v hlavě se dozvíte v rozhovoru s Jakubem Pokem pro Moje zdraví. Prozradí, jak si zapamatoval Občanský zákoník - rozhodně ne klasickým biflováním!


Paměť v tréninku

Paměť v tréninku
Moje zdraví7. listopadu 2016

Paměť patří mezi naše největší poklady. Nemít ji, nevíme, kdo jsme ani proč tu jsme. Bez paměti se zkrátka nedá žít. Jak můžeme paměť posílit, aby nám sloužila co nejdéle?


Paměť je pružná

Paměť je pružná
Moje zdraví8. ledna 2016

Dá se opravdu zlepšit paměť? Je pravda, že s postupujícím věkem se mohou prodloužit reakční doby, ale jinak můžeme mít paměť pružnou i v osmdesáti.


Psychologie Dnes

Psychologie Dnes
Psychologie Dnes1. března 2014

Snad každý se někdy dostal do trapné situace, kdy si nemohl vzpomenout na něčí jméno. Anebo se Vám někdo představí a vy vzápětí nevíte, jak se jmenuje. Co v takových situacích dělat?


Trénování paměti může být zábava

Trénování paměti může být zábava
Psychologie Dnes1. ledna 2015

Myslíte, že nemáte dobrou paměť? Zdá se vám, že stále více zapomínáte a nové informace vám jdou do hlavy stále hůř? Máme pro vás dobrou zprávu, paměť se dá cvičit!


Marianne

Marianne
Marianne1. září 2011

Proč si některé věci pamatujeme od dětství, ale přitom dokážeme zapomenout, kam jsme si dali před 5 minutami sluneční brýle? Paměť má svá tajemná pravidla...


MF Dnes - Rodina

MF Dnes - Rodina
MF Dnes6. července 2014

Chceme, aby naše děti byly přirozeně zvídavé a aby okolní svět vstřebávaly se zájmem. Nutným předpokladem je dobrá paměť. Pokud ji chceme co nejefektivněji rozvíjet, opřeme se přitom o dětskou fantazii.


Nesnesitelná lehkost učení

Nesnesitelná lehkost učení
Studenta.cz13. února 2015

Nechce se vám příští zkouškové trávit celé dny učením? V seriálu Studenty pro vás máme tu nejgeniálnější z paměťových technik - Metodu paměťových cest.


Při tréninku paměti hraje důležitou roli fantazie

Při tréninku paměti hraje důležitou roli fantazie
Novinky.cz15. května 2013

Už dvanáct let se Jakub Pok věnuje paměti. Je ředitelem a lektorem Školy paměti. Říká, že svět paměťových technik je plný asociací a fantazie, takže rozhodně světem příjemným.


Když začne paměť stávkovat

Když začne paměť stávkovat
Lidovky.cz29. května 2014

Zapomínáme hesla, jména lidí, u bankomatů marně přemítáme, jaké PIN zadat. Stále více spoléháme na elektronické mozky, stále méně na vlastní hlavu. A paměť trpí.


Google není všemocný. Jak trénovat svoji paměť?

Google není všemocný. Jak trénovat svoji paměť?
Jobs.cz3. března 2015

Potřebuje člověk v dnešní době vůbec svoji paměť? Odpoví Jakub Pok v exklusivním rozhovoru pro jeden z největších portálů na pracovním trhu v ČR.


TN.cz - Naše téma

TN.cz - Naše téma
TN.cz1. září 2015

Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají problémy s pamětí. Lidská paměť se dá, podobně jako třeba svaly, trénovat. Stačí znát ty správné techniky. V pořadu Vaše téma o nich mluvil trenér paměti Jakub Pok.


Reportáž z kurzu Školy paměti

Reportáž z kurzu Školy paměti
ČR Plus16. května 2015

Jak to vypadá na kurzu trénování paměti? Co se tam dá naučit a k čemu Vám to bude? Reportáž z kurzu Školy paměti pro Český rozhlas Plus.


ČR Vltava - Čajovna

ČR Vltava - Čajovna
ČR Vltava17. července 2011

Záznam pořadu Čajovna na téma paměť, tipy lektora Jakuba Poka na trénink a zlepšení paměti přicházejí v 19 minutě.


Chvilka pro tebe

Chvilka pro tebe
Chvilka pro tebe18. dubna 2012

Představte si velký sál, kde tančí valčík papriky a banány. Začíná být horko, napětí mezi laškujícími banány a červenajícími paprikami houstne, v tom ze stropu začne stříkat mléko a pokropí všechny tanečníky...


Trénování paměti může být zábava

Trénování paměti může být zábava
Chvilka pro tebe29. ledna 2014

Jak si zapamatovat jména? Skleróza občas potrápí každého, ale je dobré si paměť procvičit, alespoň se vyhneme trapasům.


Blesk pro ženy

Blesk pro ženy
Blesk pro ženy12. března 2011

Jaká je kapacita paměti? Co se dá dělat, abychom si věci lépe zapamatovali? Využívat paměťové techniky je užitečné a ještě se u toho královsky pobavíte.


Květy

Květy
Květy15. června 2013

V článku vám poradíme, jak udržet v hlavě telefonní čísla, piny, nákupní seznam nebo jména.


Zdraví

Zdraví
časopis Zdraví13. srpna 2016

Moderní technologie nemají na naši paměť právě pozitivní vliv. Vědci dokonce mluví o tzv. digitální demenci. Co s tím? Pomoci vám mohou paměťové techniky.


Vlasta

Vlasta
časopis Vlasta21. dubna 2016

Cítíte, že to s vaší pamětí jde z kopce? Potřebujete se naučit kvanta textu ke zkouškám? Chcete rychleji zvládnout cizí jazyk? Škola paměti vám poradí, jak na to!


Staňte se mistry v pexesu

Staňte se mistry v pexesu
Nedělní Blesk7. října 2018

Pravidelně prohráváte v pexesu a chtěli byste to změnit? Jakub Pok ze Školy paměti má hned několik fíglů, jak na změť obrázků vyzrát a jak se stát mistrem v pexesu.


Otestujte si paměť!

Otestujte si paměť!
Nedělní Blesk23. října 2016

Disponujete dobrou pamětí? Otestujte se! Stačí si nachystat prázdný papír a stopky. Máte 1 minutu na to zapamatovat si 15 po sobě jdoucích pojmů.


Jak obelstít paměť

Jak obelstít paměť
Rytmus života6. května 2013

Jak se tenhle člověk jenom jmenuje? A odkud ho znám? Otázky, které často řešíme. Selhává nám prostě paměť. Jak ji tedy obelstít?


Za hodinu 100 slovíček?

Za hodinu 100 slovíček?
Žena a život10. ledna 2018

Za hodinu 100 slovíček? Kniha Jakuba Poka o tom, jak si bleskově naládovat do hlavy cizí jazyk, vzbudila zvědavost i v naší redakci. Co o své metodě prozradil Denise Proškové?


Jak vyzrát na paměť?

Jak vyzrát na paměť?
Andragogika1. ledna 2017

Máte pocit, že je vaše paměťová kapacita již vyčerpána? Že už zkrátka další informace nepojme? Nenechte se mýlit, ukládací možnosti a schopnosti paměti jsou takřka neomezené.


Složité chemické procesy si zapamatujete stejně snadno jako nákup!

Složité chemické procesy si zapamatujete stejně snadno jako nákup!
Studenta.cz28. ledna 2015

Také vám jde hlava kolem z chemických nebo třeba fyzikálních či matematických vzorců? S použitím paměťových technik to půjde samo.


Jak si zapamatovat slova, která ani neumíš vyslovit?

Jak si zapamatovat slova, která ani neumíš vyslovit?
Studenta.cz20. ledna 2015

Učí se ti poměrně dobře, ale propadáš panice z množství cizích slov, latinských výrazů, či neuchopitelných pojmů?


Naučíme vás 20 nových slovíček každých 5 minut

Naučíme vás 20 nových slovíček každých 5 minut
Studenta.cz13. ledna 2015

Připadá vám nemožné naučit se 150 slovíček za hodinu? Chtěli byste zvládnout cizí jazyk za půl roku? A ještě se u toho pobavit?


Sypte z rukávu letopočty, paragrafy a čísla jako profík

Sypte z rukávu letopočty, paragrafy a čísla jako profík
Studenta.cz5. ledna 2015

Paměťoví experti na olympiádě si zapamatují za 5 minut neuvěřitelných 132 historických dat včetně událostí. Jak postupují?


Jak s přehledem zvládnout náročnou zkoušku?

Jak s přehledem zvládnout náročnou zkoušku?
Studenta.cz29. prosince 2014

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se učit? Na plavání máme techniku, na lyžování instruktora, ale ve škole vám neustále někdo říká, co se máte naučit, ale nikdo nikdy neřekl jak!


Naučit se cizí jazyk? Dá se zvládnout 100 slov za hodinu

Naučit se cizí jazyk? Dá se zvládnout 100 slov za hodinu
Metro22. prosince 2016

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí bývá naučit se cizí jazyk. Podle Jakuba Poka, ředitele a lektora Školy paměti, chybí věčným začátečníkům konkrétní plán.


Nejchytřejší Čech - jména a obličeje

Nejchytřejší Čech - jména a obličeje
Česká televize12. července 2016

Trenér paměti Jakub Pok si v Karlínském divadle musel během krátké doby zapamatovat jména lidí, kteří se mu postupně představili.


Sama doma

Sama doma
Česká televize9. prosince 2013

Nebaví Vás být věčnými začátečníky a vyhledávat už několikrát „naučená“ slovíčka ve slovníku? Chcete vědět, jak funguje fantastická metoda na učení cizích slovíček? Podívejte se na video.


Každý si může zapamatovat mnohem víc, než si myslí

Každý si může zapamatovat mnohem víc, než si myslí
Novinky.cz25. listopadu 2012

Zkuste si za devadesát vteřin zapamatovat přesné pořadí dvaapadesáti kanastových karet. Nemožné? Paměťoví mistři to dokážou. Jsou geniální?


Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %