Jak si uloží 31 bylin paměťový guru

Autor: Lucie Loskotová Publikováno 10.9.2015

Jak si uloží 31 bylin paměťový guru

Asi víte, jak je někdy těžké zaujmout klienty nebo obchodní partnery. Co třeba zkusit je ohromit znalostí vašich produktů? Na jednom z našich kurzů jsme si zkoušeli uložit do paměti složení nejmenovaného produktu obsahujícího 31 bylin. Bez paměťových technik? To by šlo asi dost ztuha, přeci jen třicet jedna bylin vysypat z rukávu není úplně sranda. Když si ale pomůžete některou z technik, můžete mít za pár minut hotovo.

Možností je hned několik. Můžeme využít systém spojování, kdy vytváříme příběh z jednotlivých pojmů. Budeme mít například pojmy tučnák, káva, balónek, hodiny a doktor. Můžeme si představit tučňáka, který sedí v kavárně a popíjí preso, z horké kávy najednou vzlétne nafukovací balónek, stoupá vzhůru a narazí do hodin, kde se napíchne na hodinovou ručičku a praskne, z hodin místo kukačky vybíhá doktor a dává balónku první pomoc. V případě jedenatřiceti pojmů už je ale systém spojování tak trochu krkolomný.

V našem případě můžeme použít Master systém. Tato technika nám dokonce umožní zapamatovat si přesné pořadí pojmů, takže jsme pak schopni říct, kolikátý je který produkt. Jak na to? Je potřeba znát suverénně Master pojmy čili zástupné obrazy pro jednotlivá čísla. Účastníci Základního kurzu Školy paměti, kteří systém potrénovali, tyto pojmy ovládají. Pak jen stačí napojovat jednotlivé bylinky na naše pojmy. Snažíme se vytvářet fantazijní, absurdní obrazy. Čím více zapojíte vlastní představivost, tím lépe.

Příklad:

Jednička je v Master systému tůň. Naše první bylinka je eukalyptus. Můžeme si představit, jak je tůň plná eukalyptové esence a pronikavě voní, až nás šimrá v nose. Druhý Master pojem Noe a druhá bylinka máta, představíme si, jak Noe vystupuje z archy a popíjí u toho mojito, ze kterého kouká zelená máta. Jak bylo uvedeno, zde je potřeba znát perfektně obrazy pro jednotlivá čísla, jinak je tento systém neuchopitelný!

Kdo Master systém zná, může si zkusit bylinky uložit na zkoušku sám nebo se pro inspiraci podívat na naše asociace. Samozřejmě každý má fantazii jinou, takže každého by napadlo něco jiného. Naše asociace jsou pouze příklady možných obrázků.

A pokud Master systém ještě neovládáte? Nevěšte hlavu, dáme vám i návod, jak si seznam zapamatovat pomocí jiné paměťové techniky! 

 

1. Tůň – Eukalyptus

Představím si tůň, která je plná listů eukalyptu. Úplně cítím, jak mi výrazné výpary eukalyptu šimrají v nose, a v tůni se koupe medvídek koala, který listy užírá (Pokud nevíte proč koala – medvídek koala se živí výhradně listy eukalyptu :-))

2. Noe – Máta

Vidím Noeho, jak nastupuje na svou archu a u toho popíjí mojito plné máty.

3. Máj – Pomeranč

Na dvě vlaječky z májového průvodu (symbol pro máj) napíchnu dva pomeranče a vidím, jak pomerančová šťáva stéká po držáku na vlaječky.

4. Rak – Citrón

Představím si, jak rak krájí svými klepety citrón, pojídá ho a křiví u toho tlamu.

5. Laň – Borovice

Laň je polepená borovicovými šiškami. Tady se spojení trochu nabízí, tak nesmíte „odfláknout“ pečlivou vizualizaci celého obrazu :-)

6. Čaj – Lemongrass (citronová tráva)

Představím si oblíbenou konvičku na čaj, ve které se snažím louhovat citronovou trávu, přivoním si a cítím příjemnou vůni citrónu.

7. Kat – Heřmánek

Vidím kata Mydláře, který má na hlavě kápi a věneček heřmánku – je to přeci mírumilovný kat J

8. Vor – Fenykl

Speciální motorový vor má pohon na fén a je celý z niklu.

9. Boj – Kajeputu

Zápasník v boxerském ringu se před zápasem nejprve v koutě kaje a následně hází na spoluzápasníka zrní jako slepicím a volá na něj puta puta

10. Tis – Muškát

Představím si, jak na tisu rostou místo klasických červených kuliček růžové kvítky muškátu.

 

Kompletní seznam s dalšími dvaceti bylinkami a slibovaný návod, jak si bylinky zapamatovat bez znalosti Master systému, najdete v bonusech k tomuto článku, které si můžete zdarma stáhnout níže.

Chcete získat bonusové materiály k tomuto článku? Pošleme vám je emailem:

  • 31 bylinek - kompletní seznam
  • Další metoda pro uložení 31 bylinek bez znalosti Master systému

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %