Adventní pohádka: Kterak se Jakub paměťová kouzla naučil

Autor: Škola paměti Publikováno 17.12.2023

Adventní pohádka: Kterak se Jakub paměťová kouzla naučil


A je to tu zase. Centra měst přecpaná turisty nasávajícími vánoční atmosféru. Obchody přeplněné bacily a lidmi, kteří zoufale hledají ten nejlepší dárek. Vy pendlujete od luxu k troubě, když se snažíte mezi úklidem uhlídat několikátou várku cukroví. Do toho vám v hlavě běží, co všechno ještě musíte zařídit a co už nestíháte. DOST! Zastavte se! Nádech, hluboký výdech a v klidu se nechte unášet naším pohádkovým příběhem.

Letos je to přesně 15 let od založení Školy paměti. Při té příležitosti jsme se rozhodli vánoční pohádku pojmout trošku jinak. Pohádkově se ohlédneme za vznikem Školy paměti a představíme vám i nejdůležitější články našeho týmu.

Před dávnými a dávnými lety žil ve zdejším království jeden velmi cílevědomý princ. Jmenoval se Jakub. Jednoho dne se vydal na nebezpečnou cestu za studii do daleké německé země. Naučil se zde mnohému. Zásadním pro něj ale byl okamžik, kdy spatřil kouzelného starce s ohromnou pamětí. Tento paměťový mág nevěřícímu davu předváděl, jak si dokáže zapamatovat karty v balíčku hracích karet v přesném pořadí a mnoho dalšího. Zvídavého Jakuba tehdy napadlo, že když je možné si zapamatovat karty, proč by nešlo toto paměťové kouzlo využít i na jiné oblasti.

Za poslední zlaté dukáty si nakoupil německy psané svitky popisující paměťová kouzla a ponořil se do samostudia. Zažil úspěchy i neúspěchy, postupem času ale paměťová kouzla ovládl tak, že s jejich pomocí zvládl dokončit tři vysoké královské školy a stal se králem. Na sobě si tedy vyzkoušel, že paměťová kouzla skutečně fungují a zalitoval, že v jeho království je jen málo lidí, kteří je znají. Spolu se svou překrásnou ženou Lucií, která paměťovou magii též ovládala, založili čarodějnou Školu paměti. Školu, do které přijímali všechny studenty lačnící po osvojení paměťových kouzel. 

Studenti byli nadšení, mocný král Jakub jim všechna kouzla perfektně vysvětlil, zodpověděl každý jejich dotaz a absolventi se mohli pyšnit schopnostmi, o kterých se jim dříve ani nesnilo. Královna Lucie se starala o bezproblémový chod Školy a vše šlapalo jako hodinky. Po nějaké době byl ale zájem o studium takový, že bylo třeba přibrat posily. Tak se královská rodina rozrostla o nejmilejší rádkyni Jitku a nedlouho na to i o nejschopnějšího vynálezce Kubu.

Díky Kubovi se mohlo kouzelné paměťové učení ještě více rozšířit – sestrojil tréninkový portál TrénujPaměť.cz, kde mohou všichni obyvatelé království paměťovou magii bezplatně procvičovat. Jeho majstrštykem je však aplikace 2000 SLOVÍČEK, kterou celá královská rodina opečovává a piplá, aby byla dokonalá. Nedávno se v ní objevila nová funkce Výzvy 30 dní, která uživatele učí slovíčka po jednotlivých jazykových úrovních a hlavně je motivuje v učení vytrvat.

Kromě zdokonalování aplikace a pořádání jak veřejných, tak firemních kurzů čarodějné Školy paměti měl král s královnou tento rok ještě jeden nelehký úkol. Společně psali kouzelnou knihu – Dokonalá paměť: Jak si zapamatovat úplně cokoliv. V té prozradili tajemství paměťové magie – paměťová kouzla nejsou žádné čáry, ve skutečnosti jsou to propracované a vědecky podložené techniky, pomocí kterých si můžete skutečně zapamatovat cokoliv. Výklad technik doplnili též příklady jejich praktického použití v práci, při studiu cizích jazyků nebo při učení se s ratolestmi. Přečtěte si knihu a přesvědčte se o tom, že kouzelné paměťové techniky může zvládnout každý a nepotřebuje k tomu žádné nadpřirozené schopnosti. 

Rádi bychom vám poděkovali za přízeň, za veškeré ohlasy a to, jakou skvělou komunitu paměťových náruživců jsme díky vám vytvořili. Prožijte svátky a vstup do nového roku s těmi, které máte rádi, buďte zdraví, šťastní a spokojení.

A na závěr pro vás máme takový malý dárek: mimořádnou vánoční nabídku – aplikaci 2000 SLOVÍČEK si nyní můžete pořídit s 26% slevou za božskou cenu 1100 Kč za rok!  A navíc od nás dostanete i e-book Dobrá paměť – základ úspěchu v hodnotě 279 Kč zcela zdarma. 

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %