Zimní angličtina se Školou paměti

Autor: Škola paměti Publikováno 18.12.2019 10 komentářů

Zimní angličtina se Školou paměti

Rok se s rokem sešel a je tu opět prosinec. Přemýšleli jsme, jak tento předvánoční článek pojmout, a nakonec jsme se rozhodli, že jej věnujeme zimním anglickým slovíčkům. Přece jen, vánoční slovíčka jsme si ukázali v minulých letech a vůbec, těch Vánoc je všude v obchodech a médiích až až. Těšit se tedy můžete několik anglických slovíček, jejichž znalost se vám bude hodit. 

Naši pravidelní čtenáři jistě tuší, že přijde na řadu metoda slovíček v příbězích – vědecky ověřená metoda, se kterou je učení slovíček opravdu efektivní. Pro ty, kteří o metodě ještě nikdy neslyšeli, připomeneme, na čem je postavená. Jde o to, najít takové uchopitelné slovo, které bude znít jako učené slovíčko, a vytvořit příběh, který si následně představíte. Hned si to společně ukážeme na prvním slovíčku.

ŠÁLA – SCARF [skáf]

Nyní tedy hledáme takové slovo, které bude znít jako anglické scarf. Jelikož metoda vychází z výslovnosti, zajímá nás slovo podobné výrazu skáf. Napadl vás SKAFandr? Perfektní. Dalším krokem je vytvoření příběhu a jeho vizualizace. Představte si ŠÁLY ve vaší skříni, mezi kterými je pověšený SKAFandr. Nevadí, že to je nesmysl a není to ani moc pravděpodobné, protože do vesmíru často nelétáte. Čím barvitější a vtipnější příběh se vám podaří vymyslet, tím lépe.

LOPATA – SHOVEL [šavl]

Zkuste schválně sami najít uchopitelné slovo, které zní jako šavl… Podařilo se? Nás napadla třeba ŠAVLe. Pokud jste našli něco jiného, vůbec to nevadí. Důležité je, aby se jednalo o představitelný pojem, který zní stejně nebo podobně jako cizí slovíčko. A zvládnete vytvořit příběh? Ten náš vypadá takto: LOPATU si brousíte ŠAVLí, aby se vám s ní dobře odklízel namrzlý sníh.

SJEZDOVKA – SLOPE [sloup]

Možná máte po Vánocích namířeno rovnou na hory a hodit se bude slovíčko slope tedy sjezdovka. Slovíčko se vyslovuje sloup, takže příběh může vypadat například následovně. Vidíte, jak sjíždíte SJEZDOVKU, uprostřed stojí obrovský kamenný SLOUP, kterému se všichni lyžaři snaží na poslední chvíli vyhnout. 

UKLOUZNOUT  – SLIP

Pomalu nám přituhuje a na chodnících může být kluzko. Představte si, jak jdete po namrzlém chodníku, najednou UKLOUZNETE a přistanete na SLIPech vašeho souseda. :-)

Nyní je ještě čas na krátkou rekapitulaci:

 • Co je pověšeno mezi vašimi ŠÁLAMI?
 • Čím si brousíte LOPATU, aby se vám s ní dobře odklízel namrzlý sníh?
 • Co stojí uprostřed SJEZDOVKY a všichni se tomu snaží na poslední chvíli vyhnout? 
 • Na čem jste přistáli, když jste UKLOUZLI na chodníku?

Pokud jste zvládli odpovědět na všechny otázky, jistě už znáte anglický překlad uvedených slovíček. Stejně jednoduše, jako jsme vám dnes ukázali, je možné se naučit neomezené množství slovíček. Přesvědčte se o tom v naší aplikaci 2000 SLOVÍČEK, kde si můžete vyzkoušet 8 anglických, 8 německých a 8 španělských slovíček.

Jestli vám nějaké ze zimních slovíček vypadlo, zřejmě jste se na vizualizování příběhů nesoustředili a byli jste myšlenkami u dárků, které vám ještě chybějí. I v tomto ohledu vám může naše aplikace pomoci. Připravili jsme pro vás speciální akci! Od dnešního dne do 24.12. můžete doživotní přístup do aplikace zakoupit za božskou cenu 1090 Kč. ☺ Dárkový poukaz vám přijde ihned do e-mailu a získáte dárek, který zůstane na celý život! 

Přejeme vám poklidné svátky a dobrou paměť!

 

Diskuse10

#5 | Reagovat Dáša napsal(a) v pondělí 6. ledna 2020, 13:24:

Opravdu,není nad vaši metodu.Učila jsem se jazyk několik let.Ale po letech, zjistíte,nic neumím.
Koupila jsem si knihu 100 slovíček ,je to paráda.Žádné šprtání jako dřív.Každý den před spaním jednu lekci.
Funguje perfektně.To vědět a moci použít,tak bych se před zkoušením,nemusela klepat strachy. Děkuji moc.


Škola paměti zareagoval(a) v úterý 7. ledna 2020, 08:55:

Děkujeme, Dášo, bohužel je to tak - nikdy nás zkrátka nikdo nenaučil, jak se vlastně efektivně učit. Přejeme Vám hodně úspěchů při učení čehokoliv, s technikami to jde prostě lépe :-)


#4 | Reagovat Alena napsal(a) v sobotu 21. prosince 2019, 18:21:

Uzasna metoda neskztecne dobry napad dekuji


#3 | Reagovat Hana napsal(a) ve středu 18. prosince 2019, 19:15:

Po letech jsem si konečně dokázala díky této metodě zapamatovat stovky slovíček. Vyzkoušejte to, Václave.


Škola paměti zareagoval(a) ve čtvrtek 19. prosince 2019, 10:02:

Děkujeme, Hanko. Je to přesně o tom, vyzkoušet si to na vlastní kůži. Přejeme Vám mnoho dalších efektivně naučených slovíček :-)


#2 | Reagovat václav napsal(a) ve středu 18. prosince 2019, 19:05:

větší píčovinu jsem ještě neviděl


Marina zareagoval(a) ve čtvrtek 19. prosince 2019, 12:15:

Mě to přijde naopak geniální, a rozhodně nejsem sama:) Skvěle to funguje i našim dětem, na příběhy se těší a slovíčka jim opravdu také v paměti zůstávají...za mě palec nahoru!


Ivca zareagoval(a) ve čtvrtek 19. prosince 2019, 13:01:

Nic si z Vaclava nedelejte, vzdycky se najde nekdo, kdo to nepochopi. Ja jsem nadsena a doporucuju vas kudy chodim. Dekuju za prakticke navody a jen tak dal. Diky Ivca z Pardubic


#1 | Reagovat Svetla napsal(a) ve středu 18. prosince 2019, 16:29:

Super nápady, skvělá práce ;) Děkuji, že dost pochopitelné vysvětlujete;)


Škola paměti zareagoval(a) ve čtvrtek 19. prosince 2019, 10:00:

Děkujeme za reakci a za pochvalu, jsme moc rádi, že se Vám naše články líbí :-)


Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

 • Darujte dobrou paměť!

  Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

  Darujte kurz Školy paměti!

  Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %