Vánoční angličtina se Školou paměti

Autor: Jitka Štrachová Publikováno 8.12.2016

Vánoční angličtina se Školou paměti

Vánoce se nezadržitelně blíží, ze všech stran se na nás valí nabídky na ty zaručeně nejlepší vánoční dárky, na ulicích se prodávají stromky a co nevidět již zasedneme ke štědrovečernímu stolu. Jde vám z toho předvánočního shonu hlava kolem? Tak zpomalte, v klidu se usaďte a přečtěte si, jak je možné se lehce naučit 5 anglických slovíček s vánoční tematikou.

Jsme ve Škole paměti, takže opět použijeme paměťovou techniku. Konkrétně Metodu klíčového slova – v „neuchopitelných“ anglických slovech budeme hledat „uchopitelné“ české výrazy, které následně fantazijně spojíme s významem slovíčka.  A co je důležité – na závěr si celý tento obraz vizualizujeme, tedy si ho co nejživěji představíme.

Při učení slovíček je dobré zaměřit se nejprve na výslovnost daného slovíčka, neboť i děti se učí v první řadě mluvit a teprve později psát. V ideálním případě bychom si tedy měli nechat přečíst správnou výslovnost učených slovíček někým s dobrou výslovností. Pokud nikoho takového k dispozici nemáme, můžeme využít online překladačů umožňujících přehrání výslovnosti daného slovíčka. Jelikož my ve Škole paměti víme, že znalost správné výslovnosti je při učení slovíček nezbytná, bude v naší vznikající aplikaci 2000 SLOVÍČEK možnost přehrání výslovnosti samozřejmostí.

Jako první se dnes společně naučíme slovo SVÍČKACANDLE – vyslovujeme [KENDL]. Představte si velikánskou svíčku na vánočním stole, kterou zapálí KEN a DLoube do ní tak dlouho, než z ní nakonec vymodeluje panenku Barbie.

Druhým slovem bude JMELÍMISTLETOE [MYSLTOU]. Můžeme si představit stánek, ve kterém prodává jmelí MYSLivec a aby se vám jmelí cestou nezničilo, zabalí vám jej do obloženého TOUstu. Zdá se vám tato představa naprosto nesmyslná? To vůbec nevadí, tím spíš nám v paměti ulpí.

Dále se naučíme říct anglicky SÁŇKYSLEDGE [SLEDŽ]. Představte si zasněžený kopec, ze kterého na sáňkách sjíždějí tři načančané SLEČinky, které se za jízdy malují a upravují si účes. Pokud se vám zdá tato představa málo silná, můžete ji ještě posilnit. Například tak, že kromě úprav svého zevnějšku se tyto slečinky ještě ládují SLEDi.

To by nebyly Vánoce, abychom si nezazpívali nebo alespoň neposlechli koledy. Anglicky KOLEDA – CAROL [KEROL]. Říkáte si, že toto slovo „zuchopitelnit“ nejde? Každé slovo s větším či menším úsilím jde. Zkuste si představit děti před vánočním stromečkem, jak zpívají koledy a najednou se jim na čele začne objevovat KÉRka v podobě ROLničky.

(Napadl nás původně jiný příběh, jak děti zpívají koledy, do toho jim tetují KÉRky a nakonec všechny přejede ROLba, ale uznáváme, že to vůbec není hezký vánoční příběh ☺.)

Posledním slovíčkem bude sloveso ZABALIT – WRAP [RAP]. V tomto případě je představa velmi jednoduchá. Představte si sebe, jak balíte dárky a u toho RAPujete, aby vám to balení šlo pěkně od ruky. Pokud anglicky už trochu umíte, tak víte, že je potřeba u výslovnosti myslet nato, že byste slovo měli vyslovit jako byste měli v puse „horký brambor“. Ale to už stačí si pustit výslovnost, jak jsme zmiňovali již na počátku.

Dnešní lekce je za námi, důležité je, aby bylo každé slovíčko zastoupeno nejen slovním příběhem, ale hlavně barvitým obrazem. Zapomenout nesmíte samozřejmě na opakování. Pro kontrolu si ještě zkuste odpovědět na následující otázky:

 • Kdo zapálil SVÍČKU na adventním věnci a co s ní dělal?
 • Kdo prodával JMELÍ a do čeho jej zabalil?
 • Kdo sjížděl z kopce na SÁŇKÁCH?
 • Co se stalo dětem, když zpívaly KOLEDU?
 • Co jste dělali při BALENÍ vánočních dárků?

Pokud jste zvládli odpovědět na všechny otázky, jistě už znáte anglický překlad uvedených slovíček. Stejně jednoduše, jako jsme vám dnes ukázali, je možné se naučit neomezené množství slovíček. Přesvědčit se o tom budete moci již brzy v naší aplikaci 2000 SLOVÍČEK. Na portále HITHIT máte nyní ještě několik dní možnost zakoupit si tuto jedinečnou aplikaci na učení slovíček s více jak 50% slevou.

Hezké Vánoce Vám přeje tým Školy paměti! ☺

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

 • Darujte dobrou paměť!

  Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

  Darujte kurz Školy paměti!

  Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %