Vánoční citáty se Školou paměti

Autor: Škola paměti Publikováno 20.12.2017

Vánoční citáty se Školou paměti

Naposledy jsme vám v našem článku prozradili, jaké knihy nás ve Škole paměti inspirovaly. Tyto knížky jsou plné krásných myšlenek a citátů k zamyšlení. Moc rádi různé motivační citáty používáme a máme je i v naší aplikaci 2000 SLOVÍČEK, abyste si mohli mezi učením trochu odpočinout. Už nám hodně z vás psalo, že se vám citáty líbí a chtěli jste je poslat. Proto jsme se rozhodli poslední předvánoční článek věnovat právě vybraným citátům, které nás nejvíce oslovily. 

Naše kolegyně Jitka původně na dnešek připravila konkrétní ukázku paměťové techniky, kdy si na paměťovou cestu jednoduše napojila ingredience na přípravu mandlové vánočky. Pak ale zaslechla v jednom obchodě paní, která prodavačce na trochu komplikovanou nabídku nákupu několika produktů ve slevě odpověděla: „Já se omlouvám, asi to bude výhodné, ale já už dneska nechci nad ničím přemýšlet“. V tu chvíli jsme si ve Škole paměti řekli, že bude možná lepší vás potěšit něčím trochu oddechovějším. Tak se pěkně uvelebte, dejte si dobrý čaj nebo kávu a třeba kousek vánočky, když už ji tedy v článku nemáme, a přečtěte si náš výběr citátů. Určitě se nad nimi alespoň maličko zamyslíte ☺.

Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost není čin, ale zvyk. – Aristoteles                                 

Nikdy nejsi dost starý na to, aby sis stanovil nový cíl nebo snil nový sen. – C.S.Lewis

Tajemství úspěchu člověka spočívá ve zvyku dělat to, co neúspěšní lidé dělají neradi. – Jackson King                                

Pokud jsi připraven toho nechat, tak jsi blíže cíli, než si myslíš. – Neznámý autor                               

Paměť slábne, pokud ji necvičíš. – Marcus Tullius Cicero

Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná. – Albert Einstein                            

Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější. – Lao´C                                      

Překážky jsou ony obávané věci, které spatříte, když odvrátíte pohled od svého cíle. – Henry Ford                                  

Nikdy ti není dán sen, aniž by ti zároveň nebyla dána moc jej uskutečnit. – Richard Bach                                

Nejdůležitější věcí na světě není to, kde stojíme, ale jakým směrem jdeme. – Oliver Wendell Holmes                      

Dokud věříme tomu, co děláme, a dokud máme nezdolnou vůli vítězit, vítězství je naše. – Sir Winston Churchill                      

Většina z nás ví, co je potřeba dělat, aby byl náš život šťastnější, vyrovnanější a naplněnější. Jádro pudla spočívá v tom, že neděláme to, co víme, že bychom dělat měli. – Z knihy Mnich, který prodal své ferrari  

Bolest je nedílnou součástí osobního růstu. – Motto Jakuba Poka, zakladatele Školy paměti 

Přejeme vám krásné svátky a dobrou paměť i v novém roce! A jestli se vám citáty líbily, v naší aplikaci na učení slovíček 2000 SLOVÍČEK jich (mimo jiné) najdete ještě mnohem víc. Teď navíc máte jedinečnou možnost využít naší speciální vánoční nabídky, kdy můžete aplikaci pořídit výhodněji. Pokud ještě stále nemáte všechny dárky, je to ideální příležitost, nemusíte se tady rozhodně bát, že by dárek nestačil dorazit včas! Pozor, nabídka je časově omezená, více informací najdete na https://www.2000slovicek.cz/akce-vanoce-2017.

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %