Seznamy dárků si letos nepište. Co chcete koupit, si prostě zapamatujte

Autor: Škola paměti Publikováno 26.11.2015

Seznamy dárků si letos nepište. Co chcete koupit, si prostě zapamatujte

Vánoce přicházejí. Budou šťastné, veselé, ale možná také trochu stresující a hektické. Uklidit, napéct cukroví, dodělat resty v práci. A hlavně nakoupit dárky. Jenže je toho tolik - odepsat na email, porada, bratr jednou říkal, že by chtěl předplatné do divadla (nesmím si to zapomenout napsat), šéf se na něco ptá, důležitý telefon… Cože jsem to chtěl pro bráchu? Poznáváte to?

Protože se v podobných situacích poznáváme skoro všichni a na zapisování dárků není vždycky čas, máme pro vás zlepšovák! Naučíme vás, jak si pomocí jednoduché techniky zapamatovat vše, co letos chcete dát pod stromeček. Největší výhoda této metody je, že na seznam můžete dárek doplnit kdykoliv - ať už jste na poradě, v autě, tramvaji nebo třeba v obchodě.

Jediné, co budeme potřebovat, bude auto. Ale nebojte, jezdit nikam nemusíte. Stačí si auto v duchu představit. Vizualizaci už necháme na vás - může to být třeba vaše auto, vysněný vůz, velký džíp nebo malý brouk. Abychom vám trochu pomohli, podívejte se na obrázek níže. Takhle nějak si auto představujeme my ve Škole paměti. Důležité je, abyste si vybavili především jednotlivé části vašeho autíčka - světlo, motor, stěrač, přední sklo, anténu, výfuk, kolo, kliku, zrcátko a také přední značku.

Až budete mít auto v hlavě, přejdeme ke druhé části. Vy, kteří už paměťové techniky znáte, asi víte, co bude následovat. A pro paměťové nováčky, nyní přejdeme k vizualizacím a k samotnému ukládání informací do paměti. S každou částí našeho autíčka si totiž budeme spojovat jeden dárek, jenž si budeme chtít “zapsat” do pomyslného seznamu.

1. Náušnice pro sestru
Pověste si na světlo náušnice, které chcete dát sestře. A nebo si rovnou do světel náušnice nasypte. Představte si hory zlatých náušnic, které cpete a cpete do obou světel. Víc to nejde, světla prasknou a náušnice vás zasypou jako lavina. Věřte, že na náušnice nebo jiný šperk rozhodně nezapomenete. :)

2. Knížku pro maminku
Teď uděláme něco, co by se asi dělat nemělo. Knížku, kterou chceme koupit mamince, roztrháme. Ale pouze v duchu, samozřejmě. Pak si představíme, jak jednotlivé listy lepíme na kapotu, až je celá jenom z popsaných stránek.

3. Červené víno pro šéfa
Na dárek pro šéfa byste rozhodně zapomenout neměli, zvlášť, potřebujete-li s v práci na konci roku trošku šplhnout. :) Červené víno a stěrače - tahle vizualizace se přeci přímo nabízí. Představte si, jak prší. Není to ale obyčejný déšť, z nebe se valí obrovské kapky červeného vína. Padají i na okno auta a s celým tímhle neštěstím se snaží bojovat stěrače.

4. Filmy na DVD pro tatínka
Váš táta je velký filmový fanoušek a vy mu chcete koupit sadu nejnovějších DVD. Jen na to nesmíte zapomenout. Takže si představte nějaké vaše oblíbené filmové postavy, třeba Jamese Bonda a Batmana, jak sedí na předních sedadlech auta a snaží se dostat ven. V ruce mají DVD a zuřivě jimi mlátí do předního skla, až se jim ho podaří celé rozbít. Sklo se rozsype všude a oni vítězně vylezou ven.

5. Kabelku pro manželku
Tady to bude jednoduché. Představte si velkou dámskou kabelku, která vlaje na anténě auta. Snadné, že?

6. Parfém pro manžela
Výfuky často smrdí. Ale u našeho výfuku to bude naopak. Zkuste si představit, jak z výfuku prská ten nejhezčí vůně, kterou jste kdy cítili. Výfuk začne prskat víc a víc a nakonec se vůní parfému zaplaví celé parkoviště, na kterém naše auto stojí.

7. Bárbínu pro dceru
Bárbíny jsou růžové. A my si chceme spojit bárbínu s kolem. Takže také uděláme velmi jednoduše. Představíme si, že jedno kolo našeho autíčka je křiklavě růžové, jsou na něm barevná světýlka a třpytky. Jaké jiné by se totiž hodilo pro bárbínu…

8. Tenisová raketa pro syna
Také nesmíte zapomenout na tenisovou raketu pro syna. Škoda, že na zrovna na raketu vyšla klika, říkáte si. Ale i tahle vizualizace bude zajímavá! :) Představte si, jak před autem stojí Šarapovová a vztekle se strefuje tenisovým míčkem do kliky u dveří.

9. Dárkový poukaz do Školy paměti pro rodiče
Vy už určitě víte, že paměť je důležitá. Ale rádi byste, aby to zjistili i vaši blízcí. Proto se rozhodnete darovat rodičům poukaz do Školy paměti. Tak si zkuste představit zrcátko u auta, do kterého se chcete za jízdy podívat. Ale místo zpětného pohledu je v zrcátku lektor Školy paměti Jakub Pok. Kouknete znovu, pořád tam je. Podíváte se potřetí a v tu chvíli na vás Jakub ze zrcátka zakřičí “Kam koukáš, dávej pozor na cestu”.

10. Abonentku do divadla pro bratra
A naposledy, potřebujete si zapamatovat, že brácha chce předplatné do divadla. Nalepte si proto divadelní vstupenku přímo na místo značky. Abyste si představu lépe zafixovali, zkuste si k tomu přidat policistu, kterému se to samozřejmě vůbec nelíbí, abonentku vám strhne a ještě vám k tomu přidá pokutu.

Doufáme, že jsme vám našimi radami usnadnili předvánoční shon. Protože od toho tu jsme. Abychom vám poradili, jak si s využitím vašeho mozku věci usnadňovat. :)

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %