Slovíčka v příbězích

Autor: Jakub Pok, Jitka Štrachová Publikováno 21.6.2017

Slovíčka v příbězích

Možná jste si všimli delší pauzy mezi našimi články. Teď už vám můžeme prozradit malé překvapení. Věnovali jsme se totiž naplno dokončení naší nové knížky o tom, jak se pomocí paměťové techniky učit slovíčka. Najdete v ní mimo jiné i více než 250 příběhů k anglickým slovíčkům řazeným podle nejběžnějších konverzačních témat. Nebude chybět ani i postavička „Rýpavého Igora“, který pokládá ty nejčastější dotazy a kterého čtenáři našeho e-booku Dobrá paměť – základ úspěchu již dobře znají.  

Knížka vyjde na podzim a abyste do té doby nelenili, připravili jsme si pro vás také několik anglických slovíček. Zkusíme to ale trochu jinak, než na co jste v našich článcích zvyklí. Pohodlně se usaďte, odložte své mobilní telefony, případně zaměstnejte své potomky a hlavně zanechte myšlenek na to, co všechno ještě musíte udělat. Zkrátka vyčleňte si jen pro sebe zhruba 5 minut, během kterých vás nebude nic rušit a vy se budete moci soustředit na naše pokyny.

Nyní si přečtěte následující příběhy a pokuste se je co nejpřesněji představit jako by to byl nějaký film. Ideálně po přečtení každého příběhu zavřete na chvilku oči a zkuste si ho ještě jednou přehrát. Pokud vám zavírání očí nevyhovuje, nenuťte se do něj, účastníkům našich kurzů však pomáhá k lepšímu soustředění se. Připraveni? Jdeme na to.

Představujte si, jak se procházíte po vánočních trzích a dostanete chuť na pečené kaštany. Jeden KAŠTAN si koupíte, a když jej rozkrojíte, vyvalí se z něj pach ČESNEKU a uvnitř najdete malou vlaječku NATO. Zdá se vám to příliš bláznivé?  Představy příběhů zkrátka vyžadují notnou dávku fantazie, vytrvejte, půjde to ☺

Dále si zkuste představit, jak chytáte v potoce PSTRUHY a najednou se přiřítí TRAUTENBERK a všechny nachytané pstruhy vám sebere.

Vidíte velký HRNEC, ve kterém se již několik hodin něco vaří, ale stále se nic neuvaří, jen se celý hrnec POTÍ.

V luxusní restauraci si největšího HUMRA poručí známý LOBISTA a STRČÍ si ho celého najednou do pusy.

No a na závěr si představte velkou chlupatou MOUCHU, která přistane na FLANELOVÉ košili našeho AJŤÁKA Jakuba Vančišina, kterého to však vůbec nevyvede z míry a dál se věnuje programování aplikace 2000 SLOVÍČEK.

Možná si říkáte, co to po vás chceme za nesmysly, věřte však, že jste uplynulých pár minut nepromarnili. Odpovězte na následující otázky a hned poté se dozvíte, k čemu to celé bylo.

Co smrdí z rozkrojeného KAŠTANU a jaká vlajka se uvnitř nachází?
KAŠTAN se řekne anglicky CHESTNUT [ČESNAT].

Kdo vám vzal všechny nachytané PSTRUHY?
PSTRUH se řekne anglicky TROUT [TRAUT].

Co dělá HRNEC, ve kterém se již několik hodin něco vaří?  
HRNEC se řekne anglicky POT [POT].

Kdo si objedná v luxusní restauraci největšího HUMRA a co s ním udělá?
HUMR se řekne anglicky LOBSTER [LOBSTR].

Na jaké košili a koho přistane chlupatá MOUCHA?
MOUCHA se řekne anglicky FLY [FLAJ].

Toto je ukázka 5 slovíček z témat Zvířata a rostliny a Jídlo, která jsme před nedávnem přidali do aplikace 2000 SLOVÍČEK. Pokud naši aplikaci na učení cizích slovíček ještě neznáte, na stránce www.2000slovicek.cz si můžete vytvořit profil a zdarma si vyzkoušet dvě ukázkové lekce.
 
Hodně zdaru při učení slovíček přeje vaše Škola paměti!

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %