Proč mít dobrou paměť?

Autor: Jakub Pok Publikováno 9.3.2023

Proč mít dobrou paměť?

Představte si na chvíli, že by se vám zhoršila paměť o 50 procent. Jaký vliv by to asi mělo na kvalitu vašeho života, dokážete si to představit?

Možná byste zapomínali, co potřebujete zařídit nebo nakoupit, nepoznávali byste své přátele, pletli si jména dětí nebo třeba ani nenašli cestu domů. To není příjemná představa, že? 

O co hezčí představa by to byla, kdyby to bylo obráceně? Co kdyby se vám paměť naopak zlepšila? A nejen o 50, ale klidně o 200-300 procent? Co by to mohlo znamenat? 

 • Představte si, že máte pracovní mítink, kde je 30 lidí a zapamatujete si jejich jména = vzbudíte tím u všech neuvěřitelný respekt!
 • Jste obchodník a máte v hlavě všechny informace o produktech a klientech = už pro klienty nejste obchodník, ale profesionál a také přítel, za kterým příště přijdou, když si budou chtít něco koupit.
 • Jako student můžete jít na zkoušku bez trémy a stresu = máte systém v učení a všechny informace perfektně uložené v paměti.
 • Pamatujete si to, co vám rodina a přátelé říkají, víte, kdy mají výročí a narozeniny, pamatujete si jména nových lidí a rychle získáváte nové přátele. 
 • Důležitá čísla nebo hesla si můžete snadno zapamatovat a nemusíte si je neustále někam psát a hledat je. 
 • Všechno, co se chcete naučit, nový jazyk nebo jakoukoliv dovednost, se s dobrou pamětí můžete naučit rychle a bez problémů.

Paměť ovlivňuje možná více věcí v našich životech, než si uvědomujeme. Možná ji někdy trochu podceňujeme, protože zkrátka bereme jako fakt, že nějakou paměť jsme dostali do vínku a maximálně se nám bude zhoršovat s věkem. Tak to ale není! 

Existují paměťové techniky, které si může osvojit naprosto každý, a díky kterým si okamžitě zlepšíte paměť minimálně o těch zmiňovaných 200-300 procent. Na počátku našich kurzů Školy paměti si v úvodním testu lidé za minutu zapamatují v průměru 5 pojmů ze 17. Na závěr dají bez problémů všech 17. Je to jen díky paměťové technice. A vzhledem k tomu, že existují techniky na čísla, těžké pojmy, slovíčka nebo i jména a obličeje, neexistuje oblast, kde by vám techniky nemohly pomoci k mnohem rychlejšímu a trvalejšímu uložení informací do paměti. 

Tak není už konečně čas ty techniky poznat?    

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

 • Darujte dobrou paměť!

  Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

  Darujte kurz Školy paměti!

  Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %