Knihy, které inspirují Školu paměti

Autor: Škola paměti Publikováno 14.12.2017 2 komentářů

Knihy, které inspirují Školu paměti

Už se vám někdy stalo, že vám knížka ovlivnila život? Dobře, tak nemusela vám kompletně změnit život, ale třeba jste se na některé věci začali dívat jinak? Nebo jste po přečtění něco ve svém životě změnili? 

Občas se podaří, že se vám do ruky dostane opravdu inspirativní knížka. Někdy třeba celá kniha tak úžasná není, ale stačí jedna věta nebo odstavec a právě ten pro vás může mít cenu zlata. Jen je někdy trochu háček v tom, že nevíte, jaká je ta správná kniha. Takže nezbývá než číst a hledat ☺. Proto bychom se s vámi v dnešním předvánočním článku chtěli podělit o pět knížek, které nás ve Škole paměti hodně oslovili. Můžete tak článek pojmout jako inspiraci pro hledání té „Vaší knihy“ nebo klidně jako nápady na opravdu hodnotné dárky pod stromeček. Určitě s nimi neuděláte chybu!

Mnich, který prodal svoje Ferrari - Robin S. Sharma

Tahle knížka je tak trochu klasika a museli jsme ji kupovat už několikrát, když se nám neustálým čtením a listováním vždycky rozpadla ☺. Knížka vypráví příběh úspěšného právníka, který dostane infarkt, následně odjede do Indie, kde prochází hlubokou osobní proměnou. O několik let později s pravidly, jak žít šťastnější život, seznamuje svého starého přítele. Řada myšlenek už byla určitě popsána ve spoustě jiných knížek, ale tady jsou jednotlivá poučení vyprávěna formou příběhů, což většinou funguje velmi dobře, aby je člověk pochopil a zapamatovat si je. Těch myšlenek předává mnich tolik, že snad ani není možné vypíchnout jednu z nich. Každý si v knížce určitě najde to svoje.

Kam zmizel můj sýr? - Spencer Johnson

Pokud tak nějak tušíte, že byste měli v životě udělat změnu, ale pořád se nedokážete odhodlat, tahle útlounká knížka je přesně vás. Vzhledem k rozsahu knížky a velikosti písmen by se mohlo na první pohled zdát, že jde o knížku pro děti. Dětské literatuře nahrává i čtveřice imaginární postaviček – dvě myšky Čenichalka a Spěchalka a lidičkové Bezrad a Nerad. Když prozradíme, že Čenichalka vždy brzy vyčenichá změnu, Spěchalka spěchá do akce, zato Bezrad se brání jakýmkoli změnám, protože se bojí, že bude hůř a Nerad se naučí přizpůsobit až když pochopí, že změna může vést k lepšímu, asi už tušíte, že to nebude jen taková pohádka. Pokud budete příběh o hledání sýru v bludišti číst dětem před spaním, pravděpodobně je také pobaví, i když každý si v příběhu asi najde něco jiného. Pro vás to může být skvělý návod, jak se rozhodnout a vyrovnat se s jakoukoli změnou, kterou v životě uděláte. 

Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí - Ajahn Brahm 

Nemusíte se lekat, nejde o nějaké náboženské čtení jen pro buddhisty. Tahle nenápadně vypadající knížka příběhů původem Angličana, který se později stal mnichem, je opravdovým pohlazením po duši. Můžete si knížku nechat na nočním stolku a kdykoli si v ní zalistujete, věřte, že najdete novou myšlenku, inspiraci nebo řešení problému, který vás zrovna trápí. Jednotlivé příběhy týkající se různých životních období a problémů jsou krásně vyprávěny prostřednictvím příběhů často právě z toho, co autor sám zažil.

Nejvíc se nám líbí příběh Dvě špatné cihly, kdy mnich vypráví, jak postavil dokonalou klášterní zeď, ale na konci dlouhé práce si všiml, že mu dvě cihly nesedí. Dlouho se za svou práci styděl a když mu jeden návštěvník kláštěra zeď pochválil, vybuchl dokonce vzteky a zeptal se, jestli je snad slepý, že nevidí ty dvě špatné cihly. Návštěvník jen opověděl: „Ano vidím, ale taky vidím těch 998 dobrých cihel!“. Kolikrát vidíme na světě jen ty „dvě špatné cihly“? Občas je dobré nehledat jen všude samé chyby a naopak vidět to dobré. 

Fish! Ryby! - Stephen C. Lundin, Harry Paul a John Christensen

Tahle knížka míří spíše do pracovního prostředí společnosti a ukazuje způsob, jak zlepšit výsledky a pozvednout motivaci lidí. Jde o příběh manažerky, která je pověřena úkolem přeměnit naprosto nefungující oddělení společnosti, kde jsou zaměstanci neochotní a neoblíbení, ve fungující tým. Inspiraci najde na smradlavém rybím trhu, kde prodejci pracují v zimě a zápachu ryb již od brzkého rána, přesto tam vládne přátelská a živá atmosféra.

Opět jde o útlou knížku, jejíž myšlenky určitě přesahují pracovní prostředí. Díky tomuto příběhu si člověk uvědomí, že může kdykoli změnit svůj postoj a zvojit si vlastní přístup. Když vstanete s tím, že vaše práce stojí za starou belu, v kanceláři vás nikdo nemá rád a práce vám vlastně ani moc nejde, bude to tak. Pokud si ale ráno vyberete jiný postoj - že svou práci děláte rádi a jste v ní dobří, uvidíte, že se vše začne měnit. 

Jak se naučit 100 slovíček za hodinu - Jakub Pok

Co k tomu říci? Naše nová knížka nás také hodně inspirovala a mnohému naučila ☺. Prací na knize jsme strávili opravdu hodně času, protože jsme chtěli, abyste se díky ní konečně mohli přestat trápit s učením jazyků. V knížce najdete podrobné vysvětlení metody slovíček v příbězích, díky které se konečně budete moci poprat se slovíčky, kterém vám pořád nejdou do hlavy. Na metodě je geniální, že je univerzální a funguje na jakýkoli jazyk.

Kromě techniky v knížce najdete i 260 příběhů k anglickým slovíčkům z několika témat. Obrázky doplňují také vtipné ilustrace a dotazy Rýpavého Igora, který v našich knížkách zkrátka nesmí chybět ☺. Pozor pozor, nakladatelství Grada má teď speciální vánoční nabídku a své bestsellery (mezi nimi i ten náš ☺) ve formě e-knih nabízí s 41% slevou – můžete si teď tedy knihu Jak se naučit 100 slovíček za hodinu v elektronické podobě pořídit velmi výhodně!

Věříme, že vás náš dnešní výběr knížek zaujal a přejeme mnoho inpirativního čtení, případně ať uděláte knižním dárkem pod stromečkem hodně radosti ☺.

Vaše Škola paměti

Diskuse2

#1 | Reagovat Vašek Rosenkranc napsal(a) v neděli 18. srpna 2019, 00:05:

Přidávám knihy,které inspirovaly mě a sta tisice jiných lidí. "Jak se věci mají", "Moje cesta k lamům" a "Jízda na tygrovi" autor Lama Ole Nydahl. Myslím,že by se Vám mohly hodit ��. Když vidím co čtete ��.


Škola paměti zareagoval(a) v pondělí 19. srpna 2019, 08:54:

Vašku, moc děkujeme za doporučení, věříme, že Vaše tipy ocení i ostatní :-) Krásný den!


Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %