Jak jsem za víkend vydělal půl miliónu aneb proč myslím, že nejlepší investice je do vlastního vzdělávání?

Autor: Jakub Pok Publikováno 1.12.2022

Jak jsem za víkend vydělal půl miliónu aneb proč myslím, že nejlepší investice je do vlastního vzdělávání?

Před lety přišla na doporučení od své dcery na náš kurz Školy paměti novinářka, kterou natolik fascinovalo, jak jsem si zapamatoval telefonní čísla všech dvaceti účastníků kurzu, že o tom napsala pěkný článek do magazínu Právo. Ten se po pár dnech objevil na hlavní straně Seznam.cz. Během jednoho dne se na kurzy Školy paměti přihlásilo přes 150 lidí. Pro někoho možná obyčejná paměťová technika na čísla, já jsem ale díky ní vydělal více než půl miliónu korun. A nejen to, díky stejné technice jsem si při studiu práv mohl zapamatovat paragrafy nebo historická data. Jedna technika, kterou jsem se naučil – pro mě celoživotní přínos!

Vydělat půl milionu je fajn, ale investování do sebe přináší ještě mnohem více. Podle mě jsou minimálně 3 důvody, proč by investice do vlastního vzdělání měla být prioritou:  

Málo peněz – hodně muziky 

Možností, jak se dál vzdělávat, je celá řada. A nemusí to stát majlant! Není třeba hned absolvovat desítky drahých kurzů v zahraničí. Můžete začít s knihami. Já jsem se o paměťových technikách dozvěděl při studiu na střední škole v Německu. Koupil jsem si veškeré dostupné knížky o paměťových technikách – moje počáteční investice tak byla necelých 100 marek. Z knih jsem si nastudoval základy paměťových technik a stavěl na nich všechny pozdější vědomosti, které mě dovedly až k otevření Školy paměti. 

Investice do sebe nepadne jako bitcoin

Akcie, dluhopisy, zlato, kryptoměny - to mohou být někdy i poměrně riskantní investice. Svou nedávnou investicí do bitcoinů jsem zatím výrazně prodělal. Ale moje 100marková investice do knížek o paměti se mi v dlouhodobé perspektivě jednoznačně vyplatila. I Warren Buffett, americký miliardář, investor a filantrop, prohlásil: "Zdaleka nejlepší investicí, kterou můžete udělat, je investice do sebe sama." Nemůžu než souhlasit a rozhodně myslím, že by mělo jít o investování celoživotní. 

Investice do sebe vám zaručí klid 

Spousta lidí má pocit, že ukončením základní, střední nebo vysoké školy proces učení končí. Možná už sice nemusíme dělat úkoly nebo se učit na zkoušky, ale pokud se naladíte na to, že proces učení končí, můžete tak trochu zaspat. Je čas změnit postoj k učení – školou to prostě nekončí! 

V dnešní neustále se měnící době je třeba si uvědomit, že být o krok před ostatními - znát toho více, nám může v konečném důsledku dodat jistou míru sebevědomí a klidu. Často říkám, že 5 % úspěšných lidí dělá pravidelně to, co ten zbytek – méně úspěšných, dělat nechce, protože zkrátka nemají disciplínu. A právě proto je těch 5 % lidí úspěšných.

Pokud se budete dál vzdělávat, přinese vám to klid. Nebudete mít strach z neznáma a problémům se postavíte čelem. U nás ve Škole paměti lidem dáváme nástroj, jak se učit rychleji a efektivněji pomocí paměťových technik. Na nich je skvělé to, že ten, kdo je používá, se může neustále přizpůsobovat prostředí a jakýmkoliv změnám. Může se naučit nový jazyk, jít studovat do zahraničí nebo se přestěhovat a začít v jiné zemi. Může se naučit jakoukoliv novou dovednost a třeba úplně změnit obor. Zkrátka když máte nástroj, jak se učit lépe a rychleji, můžete se naučit cokoliv! A právě to je ta investice, která vám zaručí klid.

 

DARUJ DOBROU PAMĚŤ
Dárkové poukazy na kurzy Školy paměti

 

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %