Adventní pohádka: Kterak aplikace nad nepřáteli zvítězila

Autor: Škola paměti Publikováno 20.12.2022

Adventní pohádka: Kterak aplikace nad nepřáteli zvítězila

Stejně jako patří ke Štědrému dni Popelka či Pelíšky, čas těsně před Vánoci je vyhrazen pro naši vánoční pohádku. Pro velký úspěch tu máme již třetí díl, ve kterém vám opět vylíčíme, jaká dobrodružství naše aplikace 2000 SLOVÍČEK v tomto roce zažila.

Za devatero horami a devatero řekami bylo království, kde působila nejlepší aplikace na učení cizích slovíček na světě. Ano, my víme, že tohle již víte. Ale nenechte se mýlit, v království nebylo stále vše zalité sluncem. Pozvolna na království začaly útočit tři nepřátelské armády – lenost, prokrastinace a ztráta motivace. Aplikace se tedy rozhodla požádat o pomoc ty nejpovolanější. Hrdiny, které už určitě dobře znáte z předchozích dílů – Jakuba Poka a Jakuba Vančišina.

Jakubové se vyzbrojili svými nejsilnějšími zbraněmi. Jakub Vančišin zmobilizoval své „ajťácké“ schopnosti – nažhavil svůj superpočítač a obrnil se těmi nejpropracovanějšími zdrojovými kódy se všemi nejmocnějšími příkazy. Jakub Pok zase vytasil geniální paměťové techniky, ty doplnil letitými zkušenostmi a to celé okořenil svým strhujícím projevem. Výsledkem jejich spolupráce byla zbraň, která nemá obdoby – velemocný videokoučing.

Aplikace tedy začala pravidelně svým uživatelům servírovat videa, ve kterých všem Jakub Pok ukazuje a vysvětluje, jak vytěžit z aplikace maximum. Jakub uživatele nejen provází systémem učení a radí jim, na co si dát při učení pozor. Zároveň jim také přináší spoustu tipů na zvládnutí všemožných záludností cizích jazyků a nevynechává ani praktické informace o funkcích aplikace. Brzy se ukázalo, že na tuhle zbraň jsou nepřátelské armády krátké. Čím více přibývalo pochvalných komentářů o dodání motivace a znovunalezení chuti k učení, tím slabší byly jednotky útočících armád.

Jakubům to však nestačilo. Připravili si drtivý protiútok. Vytasili se s něčím, co nepřátelská vojska zcela odřízlo od dodávek potravy a munice - do aplikace přidali nepravidelná slovesa. Učení nepravidelných sloves je totiž velkým strašákem většiny studentů. Při pohledu na onu obávanou tabulku je jímá hrůza a rovnou učení vzdávají. Zkrátka nepravidelná slovesa byla živnou půdou pro útočící nepřátele, takže Jakubové se postarali o to, aby se učení nepravidelných sloves stalo brnkačkou. Všech 82 anglických nepravidelných sloves je opatřeno příběhem pro každý ze tří tvarů, navíc jsou doplněna o použití v anglické větě opět ve všech třech tvarech. Zde je názorná ukázka zpracování jednoho nepravidelného slovesa:

VYHRÁT = WIN [vin] – WON [van] – WON [van]

Jakubové VYHRÁLI válku s nepřáteli aplikace a každý na oslavu vypil na ex VÍNo. Pak se zmoženi svalili do VANy. A za chvíli tu VANu viděli dvojmo.

Ano, takhle jednoduché to učení pak je. Jistě nám tedy dáte za pravdu, že s takovým esem v rukávu nemohli mít nepřátelé šanci. Našlo se tedy pár zbylých zdecimovaných útočníků, s těmi si ale poradily další nové funkce aplikace a též propracovanější slovíčková liga. 

Že jste o slovíčkové lize ještě neslyšeli? Pak vězte, že to je perfektní nástroj, který uživatele aplikace motivuje k práci s aplikací. Za každé správně zodpovězené slovíčko v rámci opakování či testu uživatel získá body a tři nejúspěšnější uživatelé jsou pak odměněni poháry a jsou pak opěvování v celém království. Mohlo by se zdát, že mezi obyvateli království tedy panuje nevraživá soutěživá atmosféra. Nenechte se mýlit, mezi uživateli vládne harmonie a sounáležitost, všem jde totiž o totéž – co nejlépe se naučit cizí jazyk. Často se tedy stává, že než na dotazy pod videi stihneme odpovědět my z aplikace, přispěchá s radou některý z uživatelů.

Nakousli jsme nové funkce v aplikaci. Jedná se např. o možnost upravit příběh ke slovíčku přímo ve slovníčku. Ve slovníčku si u vybraného slovíčka také můžete zvolit, že jej chcete zařadit mezi problémová slovíčka, tím pádem jej můžete opakovat kdykoliv budete chtít. Případně též můžete slovíčko z opakování vyřadit. Nově také můžete opakovat slovíčka po jednotlivých lekcích. Zapomenout také nemůžeme na přidání 570 nových španělských slovíček. Pozadu nezůstala ani němčina, kde přibylo barevné zvýraznění členů.

Všichni z týmu aplikace 2000 SLOVÍČEK jsme zkrátka mákli na tom, aby pro vás bylo učení se s aplikací co nejpřínosnější a zároveň nejpříjemnější. Nezapomínejte na to, že úspěchy přinášejí další úspěchy – když si vyzkoušíte, jak jednoduše se slovíčka s aplikací učí, budete se chtít naučit další a další slovíčka. Tak se učte a nenechte se zastrašit leností a prokrastinací, stejně jako se nedala ani naše aplikace.

Na závěr nám dovolte vám poděkovat. Opravdu si vážíme toho, jaká komunita lidí se kolem aplikace 2000 SLOVÍČEK a kolem Školy paměti vytvořila. Jsme rádi, že v tom jste s námi a že nás motivujete Vaší zpětnou vazbou k další práci a že víme, že to, co děláme, má smysl. 

Jako poděkování pro Vás máme mimořádnou vánoční nabídku – aplikaci 2000 SLOVÍČEK si nyní můžete pořídit s 26% slevou za božskou cenu 1100 Kč za rok!  A navíc od nás dostanete jako dárek e-book Dobrá paměť – základ úspěchu v hodnotě 279 Kč zcela zdarma. 

Přejeme vám krásné a pohádkové svátky!

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %