7 nejpřínosnějších knih o paměti, které stojí za to přečíst

Autor: Lucie Loskotová Publikováno 17.8.2014 1 komentářů

7 nejpřínosnějších knih o paměti, které stojí za to přečíst

Chtěli byste si přečíst zajímavou knihu o paměti a mnemotechnikách, ale nevíte s jakou začít? Poslední dobou i v českém jazyce vychází řada knížek o mozku, paměti nebo koncentraci. Abychom vám ušetřili práci, vybrali jsme pro vás ty nejpřínosnější a nejzajímavější:

Buzan, Tony a Harisson, James: Trénink paměti. Jak si zapamatovat vše, co chcete, Bizbooks, Brno, 2013
Buzan, Tony: Používejte hlavu, Jak uvolnit energii své mysli, Bizbooks, Brno, 2013
Klasická díla autora světových bestsellerů na téma mozek a učení a autora myšlenkových map.

Foer, Joshua: Šetři se Einsteine! Jak si pamatovat úplně cokoli, nakladatelství Jota, 2012
Dobrodružství amerického novináře, které dokumentuje svou proměnu z chronicky zapomnětlivého novináře na šampiona Spojených států amerických. Ideální kniha, pokud chcete nakouknout pod pokličku paměťových mistrovství a možností, které skýtají běžnému člověku paměťové techniky.

Geisellhart, Roland R., Burkart, Christiane: Trénink paměti a koncentrace. Grada Publishing, Praha 2006
Kapesní průvodce jak vytrénovat svou paměť a zlepšit koncentraci. Jednotlivá cvičení, která postupně nabývají na náročnosti, obsahují tipy a doporučení, jak si informace lépe zapamatovat pomocí konkrétních paměťových technik.

Hancock, Jonathan: Skryté síly mozku, Fiesta Publishing, 2002
Průvodce systémem využití mozku k zásadnímu zlepšení paměti dává tipy a rady pro určité oblasti paměti – telefonní čísla, obličeje, cizí slova. Autor se u konkrétních oblastí nejprve zabývá schopnostmi mozku zapamatovat si danou věc a přehledně popisuje techniky, které lze využít pro efektivnější memorování.

Medina, John: Pravidla mozku, Albatros Media, Praha, 2012
Světový bestseller o tom, jak funguje mozek. V knize najdete nejnovější vědecké poznatky, zajímavé experimenty a tipy, co dělat pro to, aby náš mozek správně fungoval. Autor se nezaměřuje na paměťové techniky, ale pokud se chcete dozvědět, co je neuron Jennifer Aniston a další zajímavosti o mozku, je to ta správná volba.

O´Brien, Dominic: Cvičte svoji paměť, Knižní klub, Praha, 2014
V knize Cvičte svoji paměť popisuje osminásobný mistr světa v paměťových dovednostech, který je známý tím, že dokázal přelstít kasina v Las Vegas, svou cestu, po níž došel až k vítězství. Kniha zároveň obsahuje srozumitelný popis řady paměťových technik, včetně těch pokročilejších.

Pokud nechcete utrácet za knihy a láká vás spíše praktický trénink, vyzkoušejte náš portál www.trenujpamet.cz, kde můžete zdarma paměťové techniky trénovat. Pro dokonalé pochopení technik je pak samozřejmě ideální absolvovat kurz Školy paměti pod vedením zkušeného lektora

Diskuse1

#1 | Reagovat Petr napsal(a) v neděli 7. června 2020, 09:22:

Michaela Karsten - paměťový sport


Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %