Učení jazyků může být zábava!

Autor: Škola paměti Publikováno 16.5.2018

Učení jazyků může být zábava!

Není to tak trochu nesmysl? Učení a zábava? A ještě ke všemu učení jazyků? Biflování slovíček pořád dokola přece není žádná velká zábava a kromě toho jich v hlavě moc nezůstane, což je ještě více deprimující. Lidé jsou často demotivovaní a ztrácejí chuť v učení jazyků pokračovat. Přitom by stačilo tak málo a učení slovíček se může rázem změnit v zábavnou záležitost.

U nás ve Škole paměti se vás dlouhodobě snažíme seznamovat s metodou slovíček v příbězích. Použití metody bychom asi neshrnuli lépe než uživatelka naší aplikace 2000 SLOVÍČEK Martina:

„Jsem ráda, že jsem mohla poznat Vaši originální metodu. Myslím, že je velmi dobrá pro lidi, kteří si myslí, že "jazyky jim nejdou" a mohou zpočátku výuky toto "své" přesvědčení odbourat, což je pro další učení klíčové!!!!!”
– Martina F.

Tak a kde je ta slibovaná zábava? Jak už z našich článků, aplikace nebo možná z kurzů víte, metoda slovíček v příbězích je postavena na přirozených pravidlech fungování naší paměti. Lidé si totiž mnohem lépe zapamatují něco vtipného, absurdního, zkrátka to, co je pobaví a zaujme. Proto ke slovíčkům vytváříme příběhy, ve kterých je zakomponován jak význam slovíčka, tak i české slovo, které je tomu cizímu podobné. Jako příklad často uvádíme poměrně názorné slovíčko PALM = anglicky DLAŇ. Palm zní jako české slovo palma, tak si můžeme představit, jak ze žebrákovy natažené DLANĚ najednou vyraší PALMa. To může být vaše pomůcka pro počáteční překlenutí neuchopitelnosti cizího slovíčka. Když si příběh dostatečně živě představíte a správně zopakujete, už nikdy nezapomenete, že palm je anglicky dlaň.

V naší aplikaci 2000 SLOVÍČEK jsme stejným způsobem zpracovali 2000 slovíček z angličtiny, 800 slovíček z němčiny a na přidávání dalších neustále pracujeme. Jde nám především o metodicky správné a přesné zpracování příběhů, ale také si dáváme záležet na tom, aby příběhy byly vtipné. Proto nás vždy velmi potěší, když nám uživatelé aplikace napíší, že jim učení slovíček nejen jde, ale že je také baví. Nedávno nám v podobném duchu napsala zprávu paní Alena:

„Nikdy jsem neuměla tolik slovíček jako s Vámi a hlavně nikdy jsem se u toho tolik nepobavila. Váš výklad je fantastický, často se směji ještě druhý den. Rodina často nevěří, že se učím slovíčka.“
– Alena Š.

Nebo pan Zdeněk, který napsal:

„Většina příběhů je velmi vtipná, některé jsou tak srandovní, že se svíjím smíchy. Učení slovíček mi jde moc dobře, a to už mi stáří klepe na dveře - 65 let. Mám štěstí, že jsem na vás narazil a že jsem se přihlásil. Děkuji za váš kurz.”
 Zdeněk M.

Dokonce to vypadá, že už máme i několik závislých uživatelů ☺:

„S učením anglických slovíček začínám až nyní ve svých 56 letech a velmi mne to s Vámi baví, resp. stávám se závislou na Vaší aplikaci :-) Věřím proto, že vytrvám. Děkuji.”
 Jana H.

A jsme také rádi, že uživatelé u učení slovíček relaxují jako třeba paní Zuzana ☺

„Aplikace se mi líbí a prozatím mám pořád úsměv na rtech, už pro ty samotné příběhy, na které se těším. Teď si právě u kávy několik slovíček opakuji.”
 Zuzana M.

S kolegy z našeho týmu se občas dohadujeme, kdo vymyslel lepší příběh. Proto jsme se rozhodli, že v dnešním článku každý z nás vybere jeho neoblíbenější.

Jakub Pok – lektor a zakladatel Školy paměti

Jakub příběhů vymyslel v životě už tolik, že je trochu těžké z nich vybírat. Hodně nadšený je například ze seznamu 130 nejčastěji používaných frázových sloves v angličtině, který jsme do aplikace přidali, a konečně tak přináší studentům efektivní způsob, jak se ne příliš oblíbená frázová slovesa naučit. Jakub dává občas k dobru příběh ke slovíčku put on – anglicky obléci si (účastníci kurzů a uživatelé aplikace již vědí ☺). Na put on se ale budete muset podívat do aplikace, nicméně příběh na další Jakubovo oblíbené frázové sloveso vymyslely jeho týmové kolegyně:

COME OUT [kam aut] – VYJÍT, BÝT PUBLIKOVÁN

Když VYŠLA nová kniha Jakuba Poka Jak se naučit 100 slovíček za hodinu, spokojeně si natáhl KAMaše a rozdával všem AUTogramy 😊

Jakub Vančišin – hlavní vývojář aplikace 2000 SLOVÍČEK

Náš vývojář Jakub pro vás celou aplikaci 2000 SLOVÍČEK naprogramoval, stará se, aby běžela jak má a neustále ji vylepšuje. Proto jsme vybrali příběh, ve kterém Jakub přímo figuruje:

FLY [flaj] – MOUCHA (anglicky)

Představte si chlupatou MOUCHU, která přistane na FLAnelové košili našeho AJťáka Jakuba Vančišina, který dál nerušeně programuje aplikaci 2000 slovíček. 😊

Lucie Poková – ředitelka Školy paměti

Naše paní ředitelka se díky přidávání německých slovíček začala učit německy, když jí slovíčka při vytváření příběhů téměř sama „skákala do paměti“. Nejvíc ji baví příběh k německému slovíčku morgen:

MORGEN – RÁNO (německy)

RÁNO vás vzbudí vaše MORče, které se zuřivě drbe na GENitáliích.

Jitka Štrachová – naše milá office manažerka, která asistuje na kurzech a trpělivě odpovídá na vaše dotazy.

SLIPPERS [sliprs] – BAČKORY (anglicky)

V domově důchodců se neustále ztrácí BAČKORY, tak si je muži schovávají na noc do SLIPů a ženy mezi PRSa.

Tak to byly naše nejoblíbenější příběhy ke slovíčkům. Budeme rádi, když nám do komentářů zase na oplátku napíšete, jaký příběh nejvíce pobavil vás!

Pěkné jarní dny přeje tým Školy paměti a aplikace 2000 SLOVÍČEK

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno *
Váš komentář *

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %