Příběh o kurzu paměti a aplikaci TrénujPaměť.cz v praxi

Autor: Lucie Loskotová Publikováno 28.10.2014

Příběh o kurzu paměti a aplikaci TrénujPaměť.cz v praxi

Se souhlasem autora Jana Danihelky si dovolujeme publikovat na našem blogu krásný příspěvek, který přidal na Facebooku Školy paměti. Ať slouží i ostatním jako motivace k trénování paměti!

Mám kamaráda, téměř důchodového věku, nejsečtělejšího dřevorubce ve střední Evropě:-). Postupem času při našich setkáních, na mě čerstvém padesátníkovi, pozoroval občasné problémy s pamětí a doporučoval mi, ať s tím něco dělám. A tak po poslechu pořadu „Hosta do domu“ na Radiožurnálu s Jakubem Pokem jsem se přihlásil do základního kurzu Školy paměti. Dnes jsem v aplikaci „Trénuj paměť“ v cvičeních v první pětce trénujících, podle skóre úspěšnosti. V praxi používám paměťové cesty, Master systém a už žádné lístečky s poznámkami, pamatuji si důležitá čísla…, fakt to funguje:-)! To ale není žádná frajeřina ten můj výsledek, po absolvování kurzu. Jak asi všichni účastníci kurzů víte, tak jsme Jakubem do začátků výborně připraveni a namotivováni.

Ten kamarád se už spoustu let každé ráno učí latinu, má pokroky, ale nejde to lehce. Pár týdnů jsem se toho tvrdohlavého samorosta snažil přemluvit, ať zkusí alespoň aplikaci na trénování. Že se to dá aplikovat i na latinu, když to má na kurz do Prahy daleko. Postupem času a mého pravidelného trénování na mě pozoroval jisté výsledky a pozitivní obrat v mých paměťových schopnostech. To ho tedy přesvědčilo, že by mu to mohlo pomoci s latinou. A to je frajeřina:-)!!! – dnes se díky aplikaci na trénování paměti po dvou a půl měsících pravidelného trénování pohybuje okolo devátého místa v bodovém hodnocení. Chválí aplikaci, že latina se mu učí mnohem lépe a teď pro změnu on přemlouvá jak svou studující dceru, tak jejího partnera, ať do toho jdou. Jinak on, absolutně nesoutěživý tip, není líný ještě v pozdních večerních hodinách zapnout počítač a udělat z legrace dva body, aby se udržel na svém místě, když mu oznámím, že ho kolega o bod předběhl:-). Navíc se na trénování každý den těší. Za to všechno chci tímto poděkovat oběma Jakubům, jak Pokovi, tak Vančišinovi za vynikající aplikaci a ještě zdarma:-)! To není reklama, to je ze života:-)! Díky pánové!!!

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Darujte dobrou paměť

Už máte dárky na Vánoce? Máme pro Vás tip - darujte svým blízkým dobrou paměť!

Nejbližší kurzy

 • Kurz cizích jazyků

  26. ledna 2019 - 27. ledna 2019, Praha

  OBSAZENO

 • Základní kurz

  9. února 2019 - 10. února 2019, Praha

  OBSAZENO

 • Základní kurz

  23. února 2019 - 24. února 2019, Brno

  POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Kurz cizích jazyků

  9. března 2019 - 10. března 2019, Brno

  POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Kurz cizích jazyků

  30. března 2019 - 31. března 2019, Praha


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Základní kurz

  13. dubna 2019 - 14. dubna 2019, Praha


  Více o kurzu Přihlásit se