Přibalte si do kufru paměťovou techniku na slovíčka!

Autor: Škola paměti Publikováno 1.7.2021

Přibalte si do kufru paměťovou techniku na slovíčka!

Prázdniny jsou tu a vy možná konečně vyrážíte na zaslouženou dovolenou. Určitě by tedy neuškodilo naučit se pár anglických slovíček, která se vám mohou hodit nejen při cestování. Jak už asi víte, s námi se nebudete slovíčka biflovat, ale naučíte se je snadno, a ještě se u toho pobavíte. Myslíte, že to není možné? Tak čtěte pozorně dál!

Každý člověk má denně několik tisíc asociací – ucítíte nějakou vůni a hned se vám vybaví, že stejnou jste cítili na dovolené v Itálii. Nebo uvidíte reklamu na matrace a hned vás napadne, že byste tu svoji měli vyměnit. Náš mozek totiž neustále pracuje s asociacemi a je škoda, že tuto jeho vlastnost tak málo využíváme při učení. Na představivosti a asociacích je postavena paměťová technika, kterou máme vyzkoušenou již na tisících účastníků našich kurzů a uživatelů aplikace 2000 SLOVÍČEK. Dost bylo teorie - pojďme se touto metodou rovnou nějaká slovíčka naučit!

CHATA  –  HUT [HAT] 

Možná plánujete dovolenou v nějaké malé chatce na pláži nebo na horách. Tady pozor na hady! Představte si, že do vaší CHATY na pláži se vplíží velký HAD. Chata je HUT (čti hat).

U každého příběhu ke slovíčku je důležité na chvíli zavřít oči a představit si ho, jako by se vám odehrával před očima. Pokud budete příběhy jen číst, nebude to fungovat správně. Zkuste ho prožít i se všemi emocemi.  

DOPRAVNÍ ZÁCPA – TRAFFIC JAM [trafik džem] 

Bohužel se cestou na dovolenou můžete dostat do dopravní zácpy. Představte si DOPRAVNÍ ZÁCPU při výjezdu z hlavního města, kde přímo uprostřed mezi všemi auty otevřeli TRAFIKu a prodávají tam jahodový DŽEM. 

ZRUŠIT – CANCEL [kensl] 

Na dovolené se vám ale může stát i taková nepříjemnost, že vám třeba zruší let. Představte si, jak na digitální tabuli na letišti právě ZRUŠILI všechny lety a KEN od Barbie hází všem zklamaným cestujícím SLadkosti. 

STAN – TENT 

Někteří nedají dopustit na kempování ve stanu. STAN je TENT. Představte si, jak si stan obalujete toaletním papírem TENTo. To je hodně absurdní představa a pokud byste to skutečně udělali, asi by se celý kemp seběhl podívat, co to děláte. Naše paměť ale velmi dobře slyší na bláznivé a fantazijní obrazy. Ty si zkrátka pamatujeme lépe.  

Teď už stačí si příběhy ještě jednou připomenout a slovíčka budete mít v paměti.

Jaké zvíře se vplížilo do vaší chaty na pláži? 
Had. Hut je chata.

Co otevřeli přímo uprostřed dopravní zácpy a co tam prodávali? 
Trafiku a prodávali tam džem. Traffic jam je dopravní zácpa. 

Kdo a co házel zklamaným cestujícím, když jim zrušili let? 
Ken sladkosti. Cancel je anglicky zrušit. 

A toaletním papírem jaké značky si obalujete stan? 
Tento. Tent je anglicky stan. 

Jak vám to šlo? Není tohle lepší způsob než klasické biflování? Schválně si za pár dní zkuste příběhy vybavit. Spolu se slovíčky je budete mít jistě v paměti! A nemějte obavu, příběhy postupně odchází a v paměti zůstávají už jen samotná slovíčka. S naší aplikací 2000 SLOVÍČEK se můžete naučit tisíce slovíček třeba právě podle témat jako je cestování, kultura, vzdělávání, práce či rodina, zkrátka podle klasických konverzačních nebo maturitních témat. Můžete se ale učit i podle učebnice nebo vlastních materiálů, jak budete chtít. Každopádně aplikaci můžete používat na jakémkoli zařízení - na počítači, na tabletu nebo mobilu a můžete se tak učit třeba i na pláži!

Pěknou dovolenou přeje tým Školy paměti a aplikace 2000 SLOVÍČEK! 

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %