Na co jsou mi paměťové techniky?

Autor: Jakub Pok Publikováno 4.7.2017

Na co jsou mi paměťové techniky?

Občas si lidé myslí, že paměťové techniky jsou jen taková legrácka, jak si zapamatovat maximálně nákup. Na posledním pokročilém kurzu Školy paměti jsem se jako vždy ptal, na co absolventi našeho základního kurzu paměťové techniky nejvíce využívají. Příkladů byla celá řada a je krásné, že každý používá techniky právě na to svoje.

Něco jiného si potřebuje pamatovat student medicíny, analytik nebo třeba asistentka generálního ředitele. Každému také dělá problémy něco jiného. Někdo si například vůbec nepamatuje čísla, druhý s nimi nemusí mít žádný problém, ale zaboha si nemůže zapamatovat jména nebo třeba slovíčka. Konkrétní použití paměťových technik jsem již od účastníků kurzů slyšel stovky, pojďte se podívat, co zmiňovali účastníci posledního pokročilého kurzu v Brně.

Silva například přišla s tím, že techniky nejvíce používá na telefonní čísla. Účastnice všech našich kurzů včetně jazykového Daniela vyučuje němčinu, takže se s dětmi učí slovíčka pomocí metody slovíček v příbězích. Při vytváření příběhů pro zapamatování slovíček se prý s dětmi v hodinách hodně nasmějí a slovíčka si pamatují mnohem lépe. Kromě toho techniky používá také pro zapamatování jmen. Zapamatovat si v září všechny žáky bez techniky není žádná legrace a stresuje to mnoho učitelů. Daniela zmínila, že má teď respekt také před ostatními žáky, protože si pamatuje i jména dětí, které neučí. Jaké je pak překvapení žáčka, na kterého cizí paní učitelka na chodbě zavolá: „Tondo, pojď do třídy, už zvonilo!“. Takovou paní učitelku raději hned poslechne ☺

Michael jakožto právník nejvíce používá techniku na čísla, díky které si pamatuje různá IČ společností a paragrafy.  Další účastník Michal je projektový manažer, který často pracuje s velkým množstvím čísel a ty si potřebuje rychle uložit do paměti a zapracovat do různých tabulek.  Jak jinak než pomocí Master systému – geniální techniky na zapamatování čísel, kterou se učíme na základním kurzu a účastníci pokročilého kurzu už ji ovládali naprosto dokonale.

Studentka práv Karolína ohromila ostatní účastníky tím, že má vytvořenou 950 bodovou paměťovou cestu, kam ukládá texty na zkoušky a státnice.

Účastnice Hana nám zase vyprávěla, jak své vrstevníky šokovala více než hodinovou přednáškou o Argentině včetně jmen a různých letopočtů. Jak dokázala souvisle vyprávět a zapamatovat si všechny letopočty? Prostě si jen v průběhu vyprávění pohodově „mentálně procházela“ svou paměťovou cestu, na kterou si všechny informace uložila. Takže opět díky metodě paměťových cest, kterou po základním kurzu potrénovala v našem oblíbeném programu 21 dní po kurzu, a pak už jen stačilo vše používat v praxi.

No a v neposlední řadě tady máme účastnici Janu, která zmínila, že paměťové techniky používá hlavně na to, aby mohla vytáčet své podřízené, když ji naštvou a něco zapomenou ☺. Ona nezapomene. Opět jsme u toho, že díky paměťovým technikám lidé získávají přirozený respekt, ať už před svými podřízenými, žáky, vrstevníky či sami před sebou. A jak já rád říkám: Dobrá paměť je zkrátka základem úspěchu!

Přeji pěkné léto, ať se vše vydaří!

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %