Adventní pohádka: Byla jednou jedna aplikace…

Autor: Jakub Pok Publikováno 19.12.2021

Adventní pohádka:  Byla jednou jedna aplikace…

Rok se s rokem sešel, celým bytem vám voní cukroví a pravděpodobně jste již zapálili poslední svíčku na adventním věnci. Zkrátka stejně jako loni je čas na naši vánoční pohádku. Často se stává, že další díly literárních či filmových počinů se ani trochu neblíží kvalitám prvních dílů. To ale rozhodně není případ naší pohádky. Máme pro vás opět připravený poutavý příběh o tom, co naše aplikace zažila v uplynulém roce. A na konci pohádky na vás opět čeká vánoční dárek. Neztrácejte tedy čas, pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení.

To, že za devatero horami a devatero řekami se zrodila velice ctižádostivá aplikace, která chtěla být tou nejlepší, již určitě dobře víte. Co ale možná nevíte, že světlo světa aplikace spatřila 7. února 2017. Zanedlouho to tedy bude přesně pět let, co si ji spustili první uživatelé. Nenechte se ale mýlit, aplikace rozhodně není žádné nezkušené pětileté škvrně.

Věk naší aplikace vychází ze zcela odlišných měřítek, než je tomu u lidí. Dalo by se tedy říct, že v tuto chvíli je aplikace ostřílenou mladou dámou. Její slovní zásoba neustále bobtná a v uplynulém roce se rozrostla o další slovíčka. Navíc pro němčináře přibyla také možnost barevného zvýraznění členů, které velmi pomáhá v zapamatování toho správného členu. Další novinkou je, že všechny ukázkové věty ke slovíčkům nyní aplikace umí také přehrát hlasem rodilého mluvčího, což je skvělé pro procvičení správné výslovnosti! Rozšiřují se tedy neustále její schopnosti a dostává se do povědomí stále většího množství lidí.

Prakticky od té doby, co přišla na svět, se na ni obraceli uživatelé s dotazy, proč se stejně jednoduše a zábavně jako s aplikací, neučí slovíčka i ve školách. Jak rostla sláva aplikace, přibývalo hlasů volajících po nástroji, který by mohli využívat i žáci a studenti při učení jazyků. Jistě si vzpomínáte na touhu aplikace být stále lepší a lepší. Jakmile tedy tyto prosby zaslechla, přemýšlela, jak to zařídit. Když navíc království, kde aplikace působila, přepadl zlotřilý Zlovid, který všem znepříjemňoval život a značným způsobem naboural výuku v celé zemi, obrátila se opět na své tvůrce – lektora Školy paměti Jakuba Poka a vývojáře Jakuba Vančišina s prosbou o pomoc. Jakubové dali hlavy dohromady a nakonec přišli s nápadem vytvořit prostředí speciálně uzpůsobené pro žáky a učitele a více zpřístupnit aplikaci dětem.

Nebylo to však tak jednoduché. Jistě víte, že aplikace učí své uživatele slovíčka pomocí fantazijních příběhů. Je vyzkoušené, že čím jsou příběhy absurdnější a vyvolávají více emocí, tím jsou „účinnější“ a slovíčka s nimi zůstávají v paměti lépe. Sem tam se v aplikaci objevují příběhy, které cílí na představivost speciálně dospělých. Aplikace tedy musela projít všechny své příběhy a některé upravit tak, aby vyhovovaly i mladším ročníkům. Genitálie tedy nahradili generálové a šourky šoupačky ☺. Sice se při úpravách aplikace zapotila, ale dala si záležet na tom, aby svěžest a čistota příběhů zůstala zachována. Jednoduchým kliknutím myši tak lze nyní v aplikaci nastavit „příběhy vhodné pro děti“ a rodič již může jen vesele sledovat, jak se děti učí slovíčka zábavnou a efektivní metodou.

Aplikace se ale nesoustředila jen na děti. Provedla další změny, které zpříjemnily práci všem svým uživatelům. Rozhodla se, že využije jejich soutěživosti. Spustila tak Slovíčkovou ligu, která uživatele motivuje k opakování slovíček. A rozšířila také možnosti zadávání odpovědí o hravější variantu. Uživatelé si mohou zvolit, jestli chtějí proložit klasické vpisování odpovědi výběrem z možností. Aplikace se zkrátka drží toho, že učení by mělo být nejen efektivní, ale i zábavné. Jednou si tak jeden z Jakubů – tedy ten s kouzelnými IT schopnostmi, vyšlapoval s kočárkem a napadlo ho, že by bylo dobré, kdyby aplikace uměla naučená slovíčka přehrávat. Tak by si člověk mohl dlouhou chvíli při čekání na vlak, cestování nebo při procházce se psem či s kočárkem slovíčka efektivně opakovat. A ještě k tomu si i vybrat rychlost přehrávání. I to už naše aplikace umí!

Rádi bychom pohádku zakončili tím, jak aplikace zlý Zlovid porazila a v celém království zavládl mír a klid. Tak mocná zatím není. Nenechte se ale mýlit, některá vítězství již aplikace zaznamenala. Třeba když se z dotazníků od uživatelů doslechla, že se díky ní změnil pohled tolika lidí na učení slovíček, která se teď učí s chutí. Nebo když vidí, kolik uživatelů si v aplikaci vytváří vlastní lekce a přidávají si do ní další a další slovíčka z různých jazyků. Vítězí zkrátka pokaždé, když někoho naučí nové slovíčko a přesvědčí ho o tom, že učení slovíček je prostě brnkačka.

A aby byl ten konec ještě pohádkovější, připravili jsme si pro vás speciální vánoční nabídku – aplikaci 2000 SLOVÍČEK si nyní můžete pořídit s 40% slevou za 1170 Kč!

Splňte svým blízkým sen – darujte jim vše, co si budou přát – s naší aplikací se totiž mohou naučit jakékoliv slovíčko je jen napadne. Když totiž budou vědět jak, naučí se prostě cokoliv.

Vaše Škola paměti a tým aplikace 2000 SLOVÍČEK

Diskuse

Buďte první, kdo se podělí o svůj názor!

Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %