Pohádka: Jak Ježíšek slovíčka naděloval aneb co je v aplikaci nového

Autor: Škola paměti Publikováno 21.12.2020 9 komentářů

Pohádka: Jak Ježíšek slovíčka naděloval aneb co je v aplikaci nového

V tomto předvánočním čase jsme se rozhodli, že Vás necháme trochu vydechnout, a proto vám tentokrát nebudeme ukazovat žádnou speciální paměťovou techniku, nýbrž vám budeme vyprávět pohádku. Pohodlně se tedy usaďte a pusťte se do čtení. 😊

Za devatero horami a devatero řekami, byla jednou jedna aplikace. Nebyla to obyčejná aplikace, aplikace 2000 SLOVÍČEK měla za cíl, pomoci lidem s učením slovíček. A protože chtěla být tou nejlepší, která existuje, povolala si na pomoc dva šikovné Jakuby. Jedním byl Jakub Pok, který má více než 20letou zkušenost s paměťovými technikami a nemá problém naučit kohokoli jakékoliv slovíčko. Druhý Jakub – Jakub Vančišin byl nejšikovnější ajťák, kterého si každá aplikace může jen přát. Společně vytvořili unikátní program, který využívá vědecky ověřenou Metodu slovíček v příbězích a propracovaný algoritmus pro optimální opakování naučených slovíček.

Zpočátku aplikace obsahovala pouze anglická slovíčka. Jak ale aplikace rostla, zvětšovala se její slovní zásoba a spolu s ní i funkce, které ukrývala. Postupně se tedy mohla pyšnit nejen dalšími jazyky – němčinou a španělštinou, ale také spoustou vychytávek. Jednou z nich bylo třeba zkoušení v úvodu lekce – kdy uživatelé mohou z učení vyřadit slovíčka, která již znají. Aplikace ale chtěla být stále lepší a lepší, což se jí Jakubové rozhodli splnit. Vytvořili pro ni dvojče – mobilní verzi aplikace, která umožnila učení slovíček z pohodlí telefonu.

Dnem i nocí pak vymýšleli další způsoby, jak aplikaci zdokonalovat. Tak vznikla možnost, učit se slovíčka podle jazykových učebnic. Dodali do aplikace slovní zásobu vybraných učebnic, aby uživatelé mohli pracovat s učebnicí, slovíčka mít pěkně připravena v příbězích a díky umělé inteligenci si je opakovat v nastavených časech tak, aby jim zůstávala navždy v hlavě. Aplikace byla spokojená. Častěji a častěji jí však začaly přicházet prosby uživatelů o přidání dalších a dalších jazyků. Aplikace se tedy znovu obrátila na Jakuby a ti do ní přidali možnost nahrání vlastních jazyků. Od té doby se uživatelé mohli s aplikací učit slovíčka z jakýchkoliv jazyků, které se učí, přičemž aplikace u nich stále hlídala správné opakování.

Jistě jste si všimli touhy aplikace být pořád lepší a lepší, proto vás asi nepřekvapí, že stále naléhala na Jakuby, aby ji ještě vyšperkovali. Jakubové tedy dali hlavy dohromady a vytvořili jí zcela nový vzhled, který byl čistší a intuitivnější, aby se uživatelům s aplikací pracovalo ještě pohodlněji. To ale nebylo všechno, přidali do aplikace největší pecku – vytváření vlastních lekcí ze zpracovaných slovíček. Uživatelé se tak od té doby mohou v aplikaci jednoduše učit přesně to, co v danou chvíli potřebují umět.

Pozadu za funkcemi ale nezůstala ani slovní zásoba, aplikace se aktuálně rozrostla o dalších 490 nových německých slovíček. To neuniklo pozornosti Ježíška a za to, jak na sobě aplikace neustále pracuje, jí nadělil rovnou ještě dalších 450 nových anglických slovíček. Tvrdá práce zkrátka nese ovoce.

Aplikace rozhodně neplánuje usnout na vavřínech, má vymyšleno mnoho dalších vychytávek, které by chtěla ještě umět. A jak znáte Jakuby, ti jí splní vše, co jí na očích uvidí. Máte se tedy ještě na co těšit! 😊

Za celou Školu paměti bychom vám rádi popřáli pohádkové Vánoce a do nového roku čistou a pozitivní mysl.

A abychom nezapomněli, rádi bychom Vám také nadělili jeden vánoční dárek – až do Štědrého večera máte možnost si naši ctižádostivou aplikaci 2000 SLOVÍČEK zakoupit za zvýhodněnou vánoční cenu se slevou 35 %!

Vaše Škola paměti a tým aplikace 2000 SLOVÍČEK

Diskuse9

#6 | Reagovat Renata napsal(a) v neděli 27. prosince 2020, 08:48:

Pohádky jsou poučné a milé nejen v tomto vánočním čase, protože v nich vždy dobro vítězí nad zlem . Tato pohádka je ale skutečná, přímo ze života a tím je nejlepší ! Jsem čerstvá důchodkyně. Paměť už dávno nemám jako v mládí, ale učení s touto Aplikací mě opravdu moc baví. Držím palce i pěsti Jakubům a děkuji. Kéž by bylo mezi námi více takových šikulů, hlavně ve školách, kde je úpadek vzdělání v posledních letech přímo katastrofický.


#5 | Reagovat Alexandra napsal(a) v pátek 25. prosince 2020, 15:28:

Dobrý den, Aplikace je skvělá, stále ji požívám, ale v nové verzi při vstupu do nové lekce mi systém nechce vyřadit slovíčka, která znám. Dělám něco špatně?


Škola paměti zareagoval(a) v pondělí 28. prosince 2020, 10:29:

Děkujeme za reakci, Alexandro, jsme moc rádi, že jste s aplikací spokojená. Úpravy aplikace se možnosti vyřadit slovíčka v úvodu lekce nijak nedotkly. Pro jistotu jsme to nyní ještě jednou prověřovali a vše by mělo být v pořádku. Je možné, že jste si danou lekci již jednou spustila, pak Vám aplikace znovu možnost slovíčka vyřadit nenabídne. Vyzkoušejte to prosím s novou lekcí a pokud by se Vám stále nedařilo slovíčka vyřadit, napište nám na: info@2000slovicek.cz. Krásný den :-)


#4 | Reagovat Rut Pluhařová napsal(a) v úterý 22. prosince 2020, 18:52:

Moc děkuji za krásný vánoční dárek. Když už si člověk začíná myslet, že někde v dálce vidí cílovou rovinku, najednou zjistí, že to byla fata morgana :-) A je to jen dobře, protože aplikace je fakt super a moc mě baví.
Krásné Vánoce všem a lepší příští rok.


#3 | Reagovat Pelejová napsal(a) v úterý 22. prosince 2020, 10:39:

Jsem již pokročilá seniorka,paměti ubývá,ale přesto trénování paměti mě teší zatím stále.


#2 | Reagovat Simona Rozsívalová napsal(a) v úterý 22. prosince 2020, 09:17:

A já už se těšila, že budou konečně slovíčka podle učebnice Němčina nejen pro samouky...už na to čekám strašně dlouho.


Škola paměti zareagoval(a) v pátek 19. března 2021, 18:03:

Německá slovíčka jsme v prosinci přidávali a pracujeme na dalších, aby byla kniha brzy kompletní!


#1 | Reagovat Jitka Pokorná napsal(a) v pondělí 21. prosince 2020, 12:11:

Supeer pohádka, ať udělá radost všem příznivcům Školy paměti
Děkuji za báječné nápady!
Krásné Vánoce


Škola paměti zareagoval(a) v úterý 22. prosince 2020, 08:57:

Jitko, děkujeme za komentář a za přání. Vám na oplátku přejeme též krásné Vánoce a dobrou paměť i v novém roce :-)


Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %