Poděkování a malý dárek

Autor: Škola paměti Publikováno 18.12.2018 4 komentářů

Poděkování a malý dárek

Zdravíme vás, příznivci paměťových technik. Rádi bychom vám za celý tým Školy paměti a aplikace 2000 SLOVÍČEK popřáli krásné a poklidné svátky a v novém roce jen to nejlepší. Zároveň vám chceme poděkovat za veškerou vaši zpětnou vazbu, která nás velmi těší, protože nás utvrzuje v tom, že to, co děláme, má opravdu smysl, a žene nás dál.

Například takto pochválila náš bezplatný trénovací portál uživatelka Ludmila:

Chtěla jsem Vám/Vašemu týmu poděkovat za projekt trénujpaměť.cz. O paměťových technikách jsem se dozvěděla v zahraničí a byla jsem velmi mile překvapena, že v Čechách někdo vytvořil takto šikovný webový projekt. Jsem uživatelem teprve několik dní, ale už teď vidím, jak mi projekt pomáhá posouvat se kupředu velmi rychlým tempem. Užívám si také jeho motivační aspekt. Budete-li někdy v budoucnu dále pracovat na rozvoji stránky a jeho obsahu, velmi ráda budu nápomocna. Ráda věnuji čas projektu, který mi pomohl a ve kterém shledávám smysl. S pozdravem Ludmila H.“

Dostáváme také spoustu zpráv od uživatelů aplikace 2000 SLOVÍČEK, kteří si pochvalují, jak se jim slovíčka s aplikací snadno učí a že je to učení baví. Je tomu asi půl roku, co nám jeden uživatel napsal, že aplikaci nevyužívá ani tak pro učení slovíček, ale spíš pro zábavu – s manželkou si prý čte před spaním naše příběhy, kterým se společně smějí. No chápete to? Naše pracně vymyšlené příběhy pro učení slovíček jako vtipy :-D.

Na podobné vlně jsou i následující dva komentáře:

Aplikace se mi líbí a prozatím mám pořád úsměv na rtech, už pro ty samotné příběhy, na které se těším. Teď si právě u kávy několik slovíček opakuji. Zuzana M.“

Nikdy jsem neuměla tolik slovíček jako s Vámi, a hlavně, nikdy jsem se u toho tolik nepobavila. Váš výklad je fantastický, často se směji ještě druhý den. Rodina často nevěří, že se učím slovíčka. Ještě jednou Vám děkuji a těším se na další učení. Alena Š.

Stále se tedy snažíme, aby vám naše příběhy co nejlépe pomohly si slovíčka zapamatovat, ale aby vás zároveň i pobavily. Tady je pár vybraných slovíček s příběhy, u kterých se naši uživatelé opravdu zasmáli:

Nejprve němčina:

Fragen [frágn] – ptát se, zeptat se

V diskusi se moderátor pořád hosta PTAL, proč má FRAk a on odvětil, že si pod ním schovává své velké GENitálie.

das Obst – ovoce

Celý den doplňoval skladník OVOCE do regálu, až z toho musel jít večer na OBSTřik ramene.

der Wecker [vekr] – budík

Ráno vás vzbudí drnčící BUDÍK, tak po něm hodíte VEKu a on začne KRkat.

der Besuch [bezůch] – návštěva

Jdete na NÁVŠTĚVU do nemocnice a všichni pacienti jsou tam BEZ UCHa.

A samozřejmě angličtina:

Run out [ran aut] – dojít, spotřebovat

Doma vám DOŠLA káva, tak dostanete od nevrlé manželky takovou RÁNu, že přistanete v AUTě a rovnou ji jedete koupit.

Bargain [bárgin] – výhodná koupě

Představte si tržiště v Indii, kde je to samá VÝHODNÁ KOUPĚ, uprostřed je velký BAR, kde ordinuje místní GYNekolog.

Cheap [číp] – levný

Vidíte LEVNÉ auto v autobazaru, kde vám k němu jako bonus dají do sedačky zabudovaný ČÍPek proti hemeroidům. 

Slippers [sliprs] – bačkory

V domově důchodců se neustále ztrácí BAČKORY, tak si je muži schovávají na noc do SLIPů a ženy mezi PRSa.

Pozitivní ohlasy máme také na naše kurzy Školy paměti, nedávno nám napsal krásný a vtipný mail jeden z našich oblíbených účastníků Michal, ve kterém nás žádal o vypsání kurzu pro pokročilé:

„Zároveň pěkně prosím, smutně koukám, pošlete mi termín na Pokročilý kurz - ať se mohu ihned přihlásit. Je škoda, že budou až na jaře... přitom ten Pokročilý kurz by se tak skvěle hodil ještě teď na podzim, protože už není takové horko, Praha je krásná, ale co je nejdůležitější: Jakub by to určitě skvěle zvládnul, protože je prostě nejlepší, nejúžasnější, nejšikovnější (můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je tak vše, co se proti tomu dá dělat) a nás paměťové "jantary" určitě nenechá se v tom jen tak plácat..

Určitě se nad námi smiluje, řekne si: "Já to pro ně udělám, ten Pokročilý kurz, jsem pro ně paměťová máma i táta v jednom, a tak nenechám své paměťové kojenečky a miminka jen tak bezprizorně se plácat samostatně v životě. Jsem nejlepší, a proto zvládnu udělat Pokročilý kurz ještě letos na podzim, ať to má komplet. Dokáži to!! Jitko, Marku vypište kurz a zapište rovnou mého oblíbence."

Jako poděkování za vaši přízeň jsme si pro vás připravili malý dárek. Naši aplikaci 2000 SLOVÍČEK plnou zábavných příběhů můžete nyní exkluzivně zakoupit za zvýhodněnou vánoční cenu 1290 Kč! Ohromte ostatní dárkem, který jim ukáže, jak si snadno zapamatovat cizí slovíčka i bez biflování - a ještě se u toho pobaví! A my budeme rádi, když nám pak napíšete, který příběh nejvíce pobavil právě vás!

Přejeme vám krásné svátky a dobrou paměť i v novém roce 😊

Diskuse4

#4 | Reagovat Hana Neua napsal(a) ve středu 2. ledna 2019, 18:21:

Kdy budete mít španělštinu?


#3 | Reagovat Monika napsal(a) v neděli 23. prosince 2018, 20:16:

Dobrý den.
Metoda se mi líbí, ale moooc mne mrzí , že jste nedostáli slibu a v NJ nepoužíváte barvy na rozdělení a zapamatování členů.
To mi dělá nejvíc problémy a nejvíc mne to nadchlo.
V ukázce jste barvy používali...Holub- Pan TAU krmí růžového holuba BEbe sušenkymi

růžová -die


#2 | Reagovat Janča napsal(a) ve středu 19. prosince 2018, 06:09:

Díky Vaší metodě v mém okolí už všichni vědí, jak se řekne anglicky dlaň. Což není nic divného, když žebrákovi před kostelem vyroste palma z dlaně, jakmile mu tam člověk hodí minci. Super metoda!


#1 | Reagovat Milan napsal(a) v úterý 18. prosince 2018, 23:27:

Dobrý den! Samotný nápad je zajímavý, jen se může stát, že si člověk zapamatuje slovo tak, jakou má písemnou podobu v češtině a pak se mu můžu hůře vybavit, jak vypadá psaná podoba slova - v angličtině a němčině. Je dobré, že v aplikaci je také výslovnost. Myslím však, že v případě němčiny by ta paní měla mluvit pomaleji. Většina mužů nemluví tak rychle jako ženy a s ohledem na úplné začátečníky by bylo dobré vyslovovat nejen zřetelně (což se děje), ale i pomaleji (což se neděje vždy). Děkuji. Milan S.


Přidejte vlastní názor:

Nejbližší kurzy

  • Darujte dobrou paměť!

    Chtěli byste věnovat originální dárek, který zůstane na celý život?

    Darujte kurz Školy paměti!

    Koupit kurz jako dárek

Chtěli byste se naučit 100 a více slovíček za méně než hodinu? A mít je navždy uložená v paměti?

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Učte se cizí slovíčka pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy.

Tajemství dobré paměti

7 praktických ukázek, jak si okamžitě zlepšit paměť o 100 %