O Škole paměti

Škola paměti přináší kurzy pro každého, kdo chce zlepšit svou paměť a využít její kapacity v mnohem větším rozsahu než doposud. Tento ojedinělý projekt přináší kurzy trénování paměti od roku 2009.

Jakub Pok

Lektorem a zároveň zakladatelem Školy paměti je Jakub Pok, který se tréninkem paměti zabývá již více než čtrnáct let. Kurzy Školy paměti probíhají o víkendu v centru Prahy jen několik kroků od Karlova mostu. Aktuální termíny a další informace o kurzech naleznete zde.

Ve Škole paměti klademe důraz na individuální přístup a praktický trénink naučených technik. Smyslem základních kurzů je naučit zábavnou formou účastníky kurzu, jak si lépe zapamatovat prakticky cokoli. Můžete odhodit diář, vypnout připomínky v mobilu. S pomocí Školy paměti pro Vás již zapamatování pinů, hesel, čísla účtu, jmen, či historických dat nebude představovat nejmenší problém.

Co Vás naučíme?

Hlavním přínosem kurzů Školy paměti je osvojení základních paměťových technik, které lze využít v každodenním životě k zapamatování si až neuvěřitelného množství informací. Jejich používání zlepšuje nejen Vaši paměť, ale také ostatní mentální schopnosti. V průběhu kurzu se zároveň naučíte rozvíjet svou fantazii, vizualizaci, logiku, emoce a další schopnosti.

Paměťové techniky jsou výborným pomocníkem při studiu cizích jazyků, Škola paměti proto přináší i specializované kurzy zaměřené na studium cizích jazyků. S využitím naučených postupů bude váš pokrok při studiu cizího jazyka až třikrát rychlejší.

skripta Základního kurzu Školy paměti

Účastníci se také naučí, jak svou paměť trénovat. Ve Škole paměti jsme přesvědčeni, a výzkumy to jednoznačně potvrzují, že pravidelným tréninkem paměti předcházíme problémům s pamětí, které nás mohou postihnout nejen v pokročilém věku. Mnozí z nás se domnívají, že trénink paměti je něco časové náročného, přitom se ale většinou jedná o zábavné hry s pamětí, které nezaberou více než několik málo minut. Nyní můžete dokonce využít náš nový portál www.trenujpamet.cz , kde je možné všechny techniky zdarma trénovat.

Považujeme dobrou paměť za základ úspěchu – dobrá paměť nám pomáhá zvládat každodenní povinnosti, nejen v profesním životě. Pravidelným tréninkem již po několika dnech poznáte, jak málo stačí, abyste si byli jistější jak Vaší pamětí, tak i sami s sebou. Tuto změnu pocítíte nejen Vy, ale i Vaše okolí.

Škola paměti v médiích

img/ref-kraus.jpg

Show Jana Krause
TV Prima22. května 2011

Podívejte se, jak si Jan Kraus asocioval chleba s palcem u nohy a pomocí techniky Školy paměti si zapamatoval celý nákupní seznam.

img/ref-nejchytrejsi-cech.jpg

Nejchytřejší čech
Česká televize26. dubna 2014

Zapamatuje si trenér paměti Jakub Pok balíček 52 karet v přesném pořadí? Podívejte se na krátké video z pořadu České televize Nejchytřejší Čech z 26. dubna 2014.

img/ref-gejzir.jpg

Jakub Pok v pořadu Gejzír
Česká televize29. října 2014

Ze života našeho trenéra paměti Jakuba Poka - zajímá vás, jak trénuje techniku na zapamatování obličejů v kavárnách, jaké jsou jeho rekordy a co rád dělá ve volném čase?

Darujte dobrou paměť

Už máte dárky na Vánoce? Máme pro Vás tip - darujte svým blízkým dobrou paměť!

Nejbližší kurzy

 • Kurz cizích jazyků

  26. ledna 2019 - 27. ledna 2019, Praha

  OBSAZENO

 • Základní kurz

  9. února 2019 - 10. února 2019, Praha

  OBSAZENO

 • Základní kurz

  23. února 2019 - 24. února 2019, Brno

  POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Kurz cizích jazyků

  9. března 2019 - 10. března 2019, Brno

  POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Kurz cizích jazyků

  30. března 2019 - 31. března 2019, Praha


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Základní kurz

  13. dubna 2019 - 14. dubna 2019, Praha


  Více o kurzu Přihlásit se