O lektorovi

Lektor a zakladatel Školy paměti Jakub Pok je absolventem Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Kromě mezinárodních a humanitních studií úspěšně zakončil studia práv.

Jakub Pok, lektor a ředitel Školy paměti

Jakub Pok

lektor, zakladatel Školy paměti

Lektor a zakladatel Školy paměti Jakub Pok je absolventem Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Kromě mezinárodních a humanitních studií úspěšně zakončil studia práv. Technikami na zlepšování paměti se zabývá více než čtrnáct let. Účastnil se několika paměťových soutěží včetně Prague Open Memory Cup 2003.

„O paměťových technikách jsem se dozvěděl z německé literatury při svém studiu na gymnáziu v Berlíně. Později, s přibývajícími informacemi, ve mně zájem o paměťové techniky stále sílil. Během půlročního tréninku jsem dosáhl překvapujících výsledků a přiblížil se v některých disciplínách k českému národnímu rekordu na paměťové olympiádě. Zapamatoval jsem si 52 kanastových karet v přesném pořadí do 2 minut, ale zajímalo mě hlavně praktické použití technik. Poté jsem paměťové techniky začal využívat u zkoušek na vysoké škole, při studiu jazyků a vymýšlel jsem různé hry plné fantazie k tréninku paměti. Velmi zábavné, doporučuji! Řadu let jsem využíval naučených technik také při výuce cizích jazyků ve školách a ve firmách.

Paměťové techniky jsou velmi dobře pochopitelné a fungují u každého bez rozdílu věku. Chce to jen být otevřený novým metodám, nikdo nás totiž nikdy neučil, jak se máme správně učit. Pochybnosti rychle mizí a lidé odcházejí ze školení nadšeni. Když se pak pravidelně věnují krátkému tréninku, výsledky jsou ohromující!"

Jakub Pok, zakladatel a lektor Školy paměti

Jakub Pok v médiích

img/ref-kraus.jpg

Show Jana Krause
TV Prima22. května 2011

Podívejte se, jak si Jan Kraus asocioval chleba s palcem u nohy a pomocí techniky Školy paměti si zapamatoval celý nákupní seznam.

img/ref-nejchytrejsi-cech.jpg

Nejchytřejší čech
Česká televize26. dubna 2014

Zapamatuje si trenér paměti Jakub Pok balíček 52 karet v přesném pořadí? Podívejte se na krátké video z pořadu České televize Nejchytřejší Čech z 26. dubna 2014.

img/ref-gejzir.jpg

Jakub Pok v pořadu Gejzír
Česká televize29. října 2014

Ze života našeho trenéra paměti Jakuba Poka - zajímá vás, jak trénuje techniku na zapamatování obličejů v kavárnách, jaké jsou jeho rekordy a co rád dělá ve volném čase?

Darujte dobrou paměť

Už máte dárky na Vánoce? Máme pro Vás tip - darujte svým blízkým dobrou paměť!

Nejbližší kurzy

 • Kurz cizích jazyků

  26. ledna 2019 - 27. ledna 2019, Praha

  OBSAZENO

 • Základní kurz

  9. února 2019 - 10. února 2019, Praha

  OBSAZENO

 • Základní kurz

  23. února 2019 - 24. února 2019, Brno

  POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Kurz cizích jazyků

  9. března 2019 - 10. března 2019, Brno

  POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Kurz cizích jazyků

  30. března 2019 - 31. března 2019, Praha


  Více o kurzu Přihlásit se

 • Základní kurz

  13. dubna 2019 - 14. dubna 2019, Praha


  Více o kurzu Přihlásit se